Warsztaty

W ramach OFCA 2016 zapraszamy Was na następujące warsztaty:

dla dzieci – Amfiteatr – sobota i niedziale od 11:00 do 14:00: podstawy żonglerki, chodzenie po taśmie, bańki mydlane, animacje cyrkowe, chusta akrobatyczna

dla dorosłych – sobota i niedziela – godziny przedpołudniowe (wdł. grafiku): hula hop, joga, klaunada, chusta akrobatyczna, kreacja etiudy, diabolo, żonglerka, fireshow, koło aerialowe

UWAGA – na warsztaty dla dorosłych obowiązują zapisy. Szczegółowe informacje odnośnie dokładnego miejsca i godziny poszczególnych warsztatów oraz listy zapisów będą wywieszone w punkcie Rejestracji na Zamku.

A poniżej znajdziecie krótkie opisy zaplanowanych warsztatów:

Hula-Hop. Agata Piesiewicz/ Bandit Queen Circus. Warsztaty dla zaawansowanych. Poznacie techniki kręcenia obręczami, manipulacji, podrzucania oraz izolacji. Należy zabrać własne hula hop.
13.08. SB, Amfiteatr, 13:00

Chusta akrobatyczna. Katarzyna Doner. Zajęcia dla początkujących i średnio zaawansowanych. Będziecie mogli nauczyć się podstawowych i bardziej zaawansowanych ruchów i trików akrobatyki w powietrzu na szarfach akrobatycznych. Uczestnicy poznają proste pozy, zaplątania, przejścia i pady na niewielkiej wysokości. Uczestnicy nie muszą mieć wcześniejszego przygotowania i są proszeni o założenie dłuższych spodni lub leginsów zakrywających kolana i podkoszulków zakrywających pachy.
13.08. SB, Kościół św. Jerzego, 16:15

Żonglerka. Łukasz Witkowski. Warsztat dla zaawansowanych z żonglerki maczugami. Na zajęciach będziecie mogli udoskonalić swój warsztat oraz nauczyć się nowych technik i tworzenia sekwencji.
13.08. SB, Amfiteatr, 12:00

Joga. Krystian Mesjasz. Jeżeli jesteś zabiegany i potrzebujesz wyciszenia – udaj się koniecznie na zajęcia z jogi, które pomogą Ci osiągnąć wewnętrzny spokój oraz opanować własne ciało i umysł.
14.08. ND, Amfiteatr, 11:00

Ultra poi oraz partner poi. Grupa Azisligt. Zapraszamy na zajęcia, które pozwolą Ci nauczyć się tworzyć cudowne figury za pomocą ognia. Na warsztatach z ultra poi, partner poi, obręczy poi oraz kija machanego i kontaktowego będziesz mógł nauczyć się jak stworzyć piękne wizualizacje z płomieni.
13.08. SB, Amfiteatr, 11:00

Choreografia/ kreacja etiudy. Emiliano Sanchez Alessi. Uczestnicy zajmą się poszukiwaniami możliwości choreograficznych ciała i gestu w obrębie określonej techniki. Warsztat ma na celu przedstawienie nowych narzędzi pracy użytecznych dla wszystkich dyscyplin i artystów cyrkowych. Główny nacisk położony będzie na indywidualną wyobraźnię i wytworzenie narzędzi do przyszłej pracy nad kreacjami, gdzie ciało używane jest do komunikowania treści. Warsztat poprzez gry, ćwiczenia, wymianę doświadczeń ma być miejscem indywidualnego i grupowego eksperymentu ruchowego.
14.08. ND, sala na Zamku, 11:00

Diabolo. Youri Gregori. Warsztat będzie polegać na nauce tworzenia podstawowych tricków i sekwencji z jednym diabolo. Na zajęcia prosimy przynieść własne diabolo.
13.08. SB, Amfiteatr, 13:00

Akrobatyka – koło aerialowe. Eva Szwarcer. Warsztat dla osób chcących poznać podstawy treningu akrobatycznego na kole aerialowym. Poznasz w praktyce podstawowe techniki i tricki.
13.08. SB, Kościół św. Jerzego, 14:45

Klaunada. Pina Polar. Warsztaty dla średniozaawansowanych z budowania aktów klaunady i krótkich etiud cyrkowych. Szansa na udoskonalenie lub poznanie nowych sposobów rozbawiania publiczności.
14.08. ND, sala na Zamku, 14:00