Artyści 2015

Matthias
Romir

Spektakl „Życie to ….(krótkie historie)” - to zbiór scen splecionych w jedną historię, która bawi i cieszy ale też smuci i zaskakuje. Niezwykłe umiejętności żonglerskie Matthiasa przeplatają się z obrazami rzucanymi z projektora wzajemnie się przenikając.

Gregor
Wollny

Niemiecki artysta - komik, który posiada wrodzoną umiejętność rozśmieszania publiki do łez. Jego aparycja w połączeniu z ironicznym podejściem do widza sprawia, że nie sposób zachować odrobiny powagi podczas Jego show. Do swoich przedstawień Gregor używa rzeczy codziennego użytku - jednak kreatywność artysty powoduje, że zmieniają one znaczenie w sposób bardzo zabawny i zaskakujący.

Luke
Burrage

Występował na wszystkich siedmiu kontynentach, nie wyłączając Antarktydy. Żonglował w ponad stu krajach. Stworzył własny niepowtarzalny styl, w którym łączy żonglerkę między innymi ze specjalnie nagraną muzyką, filmami video czy słowem mówionym. Jego spektaklu nie można przegapić!

Rafał
Śpiewak

O artyście- mimie zrobiło się głośno w 2013 roku, gdy stoczył udany pojedynek sądowy z UM Kraków, który zakazał mu występów na Rynku, ponieważ postać granego przez mima diabła była zdaniem urzędników zbyt przerażająca. Nasi urzędnicy jednak nie przestraszyli się diabła i dzięki temu na Rynku w Oleśnicy będziemy mieli przyjemność zobaczyć zagrane przez Rafała postacie!

Kapela
Timingeriu

Kapela Timingeriu to ośmioosobowa orkiestra (w składzie m.in. skrzypce, kontrabas, klarnet i akordeon) doskonale znana oleśnickiej publiczności z pierwszej edycji festiwalu. Dali z siebie wszystko przygrywając za dnia na uliczkach i w zaułkach Rynku, stworzyli niepowtarzalny klimat w kościele św. Jerzego, ale przede wszystkim pozostawili niesamowite wspomnienia po jedynej w swoim rodzaju festiwalowej potańcówce w Sputniku!

„UNDER
CONSTRUCTION
targowisko
próżności”

Inscenizowany happening uliczny z wykorzystaniem tańca na szarfach z pogranicza teatru i nowego cyrku inspirowany dramatem Tadeusza Różewicza „Stara kobieta wysiaduje”. Spektakl składa się z czterech odsłon, które po kolei obnażają mechanizmy kierujące współczesnym społeczeństwem.

Lucas
Vit

Lucas Vit to postać grana przez Łukasza Witkowskiego - żonglera, komika i performera z Oleśnicy. Przedstawienie tworzone przez artystę jest pełne poczucia humoru oraz obfituje w gagi z zaskakującym finałem. Połączenie żonglerki na najwyższym poziomie oraz beatboxu sprawia, że widz z uwagą ogląda przedstawianie minuta po minucie!

Armin
Taeschner

Prawdziwa gwiazda Fireshow. Zaprezentuje pokaz w trakcie Openfireshow oraz poprowadzi warsztaty. Występuje i uczy od ponad dziesięciu lat. Umiejętności i doświadczenie, jakie w tym czasie zebrał pozwoliło mu wypracować unikalny styl, którym od lat fascynuje widownię i czyni go uniwersalnym i bardzo efektywnym nauczycielem.

Mr.
Bugiganga

Pan. Bugiganga (Pan gadżet) to spektakl uliczny, w którym postać Latino Lover uwodzi publiczność swoim humorem przy wykorzystaniu „tanich sztuczek”. Dzięki użyciu techniki iluzji, clownady, elementów pantomimy i żonglerki postać manipuluje rzeczywistością, wciągając publiczność w niezwykłą opowieść.

Rufi
Rafi

Spektakl „Historie domowe” toczy się w przestrzeni domowej. Jeden klaun i masa rzeczy codziennego użytku, z których każda jest inspiracją do opowiedzenia krótkiej historii. To opowieść o rzeczach powszednich, które przydarzają się każdemu, ale każdemu przydarzają się inaczej. Historie domowe to połączenie języka teatru, cyrku z poetyką czeskich kreskówek.

Wiktor
Szpulka

Wiktor Szpulka to dziwak w czarnym kapeluszu i kraciastych spodniach. Ten ekscentryczny człowiek urodził się w cyrku i tam spędził kilkanaście lat swojego życia, kształtując niezłomny charakter i ekwilibrystyczne umiejętności pod okiem dziadka - wielkiego cyrkowca i wynalazcy. Pod koniec życia starzec skonstruował i przekazał swojemu potomkowi coś nadzwyczajnego - magiczną szpulkę...

„Szafa
Show”

To zakręcone, szalone, prawdziwie ogniste uliczne widowisko, podczas którego wszystko może się zdarzyć. Trzy niezwykłe postacie – Ninja, Panda i Dyrektor Cyrku zaprezentują Wam fireshow, jakiego jeszcze nie widzieliście, z zaskakującym finałem, którego długo nie zapomnicie…

Clap
Clap
Circo

Uliczny show grupy Clap Clap Circo to wydarzenie, podczas którego zdarzyć się może wszystko. Żonglerka, klaunada, monocykl, hula hop – Joaquin oraz Irene łapią czego się da aby rozbawić swoją publiczność.

Freak
show

Przedstawiamy krótką historię przedmałżeńską Pana Ząbka i jego wybuchowej partnerki Panny Helleene. Ekstremalne zestawienie charakterów głównych bohaterów doprowadzi do wielu eksplozji i iście skrajnych sytuacji. Przekonamy się, że małżeństwo to nie tylko słodkie uniesienia, ale też ostra jazda i czarna komedia.

Teatr
Na
Walizkach

Uwaga, uwaga! Clowni atakują! Przedstawienie Atak Clownów - to wiązka komediowych scenek fabularnych, skeczy oraz gagów, których głównymi bohaterami są bardzo ekscentryczne postacie. Pełno tu zaskakujących zwrotów akcji i fabularnych niespodzianek. Spektakl nie pozwala się nudzić a humor przeplata się tu z wartościowymi morałami. Ponadto - dużo interakcji oraz wspólnej zabawy z widzami!