Artyści 2016

Emiliano,
"in"

IN to subtelna historia o byciu wewnątrz i na zewnątrz poprzez zabawę przedmiotem w przestrzeni i przestrzenią samą w sobie. Emiliano jest mistrzem gestu i kreacji opartej na manipulacji obiektami i emocjami. To także niepowtarzalny pokaz błazeństwa, w którym udział publiczności jest nieunikniony.

Spektrum

Czterech artystów prezentuje całe spektrum możliwości wykorzystania cyrkowych rekwizytów. Żonglerka w różnych odmianach, akrobatyka, sceny solowe i układy grupowe – ani przez chwilę nie można się nudzić. „Spektrum” to spektakl oparty przede wszystkim na wizualno-ruchowym aspekcie żonglerki i eksponujący jej niezwykłą harmonię.

Nestor

To jednoosobowe show, które zawiera elementy żonglerki i chodzenia po linie. Przedstawienie łączy w sobie teatr, poetycki cyrk i subtelną klaunadę. Wyciszony i naiwny Nestor eksploruje przestrzeń z zuchwałością, czasami niezdarnie, ale z wielkim zapałem buduje świat ze swoich snów. Piękna wizualnie gra bogata w poezję i muzykę.

synergy
art

Synergy Art w swoich wystąpieniach – poza ogniem – wykorzystuje światła LED oraz elementy pirotechniczne. Niesamowita scenografia, pełna charakteryzacja i zaskakujące efekty specjalne zachwycą każdego, kto uda się na ich występ. Podczas OFCA zaprezentują przedstawienie „Ex Machina”, przedstawiające jedną noc z życia fabryki.

Klinika
Lalek

Niepowtarzalne lalkowe widowisko cyrkowe, w którym w rolach zwierząt występują lalki i marionetki zwierząt w ich naturalnych wielkościach, a w rolach ludzkich zobaczymy Treserów, Siłaczy, Żonglerów i Clownów. Lalkowymi bohaterami widowiska jest przystojna Żyrafa- zakochana w treserze, potężny Lew, który ryczeć potrafi i chce pożreć tresera i Słoń, który potrafi stać na trąbie i latać!

Cyrk
DOS-ole!

Agnieszka i Nicolas to akrobaci, muzycy, żonglerzy i clowni w jednym. To prawdziwie wybuchowa mieszanka energii, humoru i wspaniałych podniebnych akrobacji. Zawieszeni na specjalnej konstrukcji zaprezentują akrobacje solo i w duecie. To polsko-francuskie połączenie umiejętności i doświadczenia scenicznego gwarantuje niezapomniane wrażenia!

Bubliczki

Siedmiu młodych, żywiołowych i utalentowanych muzyków porwie Was do wspólnej zabawy przy mieszance bałkańskich, kaszubskich i klezmerskich rytmów. Gwarantujemy pokoncertowe skutki uboczne w postaci kołatania serca, wyrzutu endorfin i kompulsywnego uśmiechania się!

High’ctivity

Przedstawienie opiera się o elementy akrobatyki i balansu połączonych z wykorzystaniem diabolo. Youri podczas swojego show do tricków prócz sznurka używa własnego ciała. Kiedy on i jego Diabolo tańczą w swoistym tańcu, to wtedy właśnie powstaje magia tego widowiska. W Oleśnicy wystąpi z akompaniamentem muzycznym "na żywo"!

tikanga

W wyniku współpracy trzech grup artystycznych: Bandit Queen Circus, Foliba Music oraz Glingal Fireshow powstało genialne, zapierające dech w piersiach widowisko. TIKANGA PROJEKT to nowe spojrzenie na tematykę etno w dziedzinie fireshow. Autorskie kostiumy, makijaże i scenografia, nietypowe akcesoria ogniowe oraz projekcje multimedialne to jedynie tło widowiskowych ewolucji na scenie.

umami,
"Bittersweet"

Gustavo oraz Jerome to dwaj utalentowani i doświadczeni tancerze breakdance, którzy swoimi występami podbijają serca mieszkańców całego świata. Podczas występu zostaną wykorzystane elementy breakdance, tańca współczesnego, akrobacji, teatru oraz pantomimy, a publiczność stanie się częścią tego występu.

Azislight

W spektaklu fireshow "Hell's Kitchen" tancerze grupy Azislight występują w roli kucharzy. Płonące durszlaki, latające kotlety i patelnie to tylko część ciekawostek, które szef kuchni kryje pod swoją czapką. Przekonajcie się co ugotują tym razem!

Ann
real
show!

Nadciąga ANN REAL - żongler obieżyświat, ale „po swojemu”. To dlatego, że z każdej podróży wynosi nowe niesamowite umiejętności, którymi chętnie zabawia publikę. ANN REAL to prawdziwy człowiek chaos, którego największą miłością jest żonglerka.

ManoAmano
Circo

Martin i Ana to duet akrobatów podróżujący po świecie z mistrzowskim pokazem, w którym wykorzystują wysoki na 6 metrów maszt. Zawieszeni na wysokiej konstrukcji zaskoczą Was swoimi umiejętnościami i możliwościami ludzkiego ciała. Dajemy gwarancję, że zaimponują Wam swoją siłą i wytrzymałością, a niektóre akrobacje zmrożą Wam krew w żyłach!

Domi
Circo

Ze swoją zdolnością odgadywania kart mógłby zostać słynnym pokerzystą, ilość monet użyta do sztuczek uczyniłaby go milionerem, a jego diabolo wylądowałoby na księżycu, gdyby zsumować wszystkie odległości przy wyrzucaniu go w górę! Jednak prawdziwą motywacją i siłą napędową naszego kolejnego artysty jest uśmiech i radość na twarzach ludzi uczestniczących w jego pokazach.

Śpiewające
trampki

Show Śpiewające Trampki to połączenie akrobatyki oraz tańca w niespotykanej oprawie. Artyści zabiorą Was do magicznego świata akrobacji, gdzie grawitacja przestaje mieć znaczenie. Stworzą widowisko, które trafi do każdego odbiorcy – doskonale bawić się będzie na nim zarówno najmłodsza publiczność, bombardowana efektownymi ewolucjami, jak i starsi widzowie, którzy mogą liczyć na dużą dawkę dobrego humoru!

Le
Pifie
Hotel

Zastanawialiście się kiedyś, na jakie pomysły mogą wpaść pracownicy hotelu, kiedy zostaną sami na recepcji? Reymond i Rucula pokażą Wam, że ich wyobraźnia w tym względzie jest nieograniczona. To boye hotelowi, prowadzonego w absurdalny sposób ośrodka, którzy każdą wolną chwilę wykorzystują na realizowanie swoich szalonych pomysłów! Przygotujcie się na cały wachlarz emocji – grozi Wam wszystko oprócz nudy!

Ey
Pacha!
Excéntrico
musical

Ey Pacha to pseudonim artystyczny uzdolnionego multiinstrumentalisty, który w swoich występach łączy muzykę na żywo z elementami beatboxu, magii i komedii. Jego jednoosobowe variete, to pokaz talentu gry na instrumentach tradycyjnych jak: gitara, akordeon, banjo, trąbka i alternatywnych: piła oraz instrumenty powstałe z recyklingu.

Pina
Polar

Spektakl Pina Polar "Into the wild" jest pełnym zwrotów akcji pokazem sztuki cyrkowej oraz klauniarskiej. Pina chce szokować i być najniebezpieczniejszą oraz najsilniejszą kobietą na świecie. Jej próby osiągnięcia tego celu doprowadzą zarówno dzieci, jak i dorosłych do śmiechu i pozwolą otworzyć drzwi fantazji by to, co niemożliwe stało się możliwe.

IGLOO

Igloo to opowieść o dwóch postaciach: mężczyźnie i kobiecie, którzy spotykają się w odległej zimowej krainie. Spotkanie to ma duży wpływ na zmianę przyzwyczajeń oraz sposób zachowania postaci. Poprzez taniec, żonglerkę i akrobatykę powietrzną artyści oddziałują na siebie wprawiając widza w podziw i wzruszenie...

Freak
show

Przedstawiamy krótką historię przedmałżeńską Pana Ząbka i jego wybuchowej partnerki Panny Helleene. Ekstremalne zestawienie charakterów głównych bohaterów doprowadzi do wielu eksplozji i iście skrajnych sytuacji. Przekonamy się, że małżeństwo to nie tylko słodkie uniesienia, ale też ostra jazda i czarna komedia.