Artyści 2017

Kejos
-
"Miasto,
którego
nie
było"

Spektakl, którego głównym bohaterem jest miasto to opowieść o niezwykłym, wielokulturowym, magicznym Lublinie - miejscu nieustannego krzyżowania się kultur, postaw, sposobów na życie. Wizja przestrzeni, zarówno tej namacalnej jak i onirycznej, tworzy fabularny świat po części zrodzony jedynie w wyobrażeniach twórców. Poprzez przywołanie fikcyjnych bohaterów z lubelskich legend i historycznych postaci, nierozerwalnie złączonych z miastem, publiczność będzie musiała sama zdecydować, czy Lublin w tej wersji jest miejscem realnym, czy takim, które nigdy nie istniało.

Compania
Circolabile
-
"Two
seconds"

Performer cyrkowy, żongler, człowiek balansujący na krawędzi… krzesełka turystycznego. Zapraszamy na dwa występy tego nietuzinkowego artysty - uliczne show i sceniczny pokaz. Koncept przedstawienia "Two seconds" został oparty na zasadzie dwóch sekund, jako bezpiecznej odległości pomiędzy dwoma pojazdami w ruchu. Menozzi, wraz ze sceniczna partnerką, postanawiają nagiąć tę zasadę, tworząc jej własną, akrobatyczna wersję. Bowiem kiedy dwóch klaunów decyduje się na wakacje, odległości stają się dla nich subiektywną sprawą. Podczas show zobaczycie manipulacje obiektami różnej wielkości - od krzesła po namiot, teatr ruchu, akrobatykę i niemało komicznych gagów.

Cia
Intrepidos

Występ akrobatyczny i żonglerski o dużym ładunku komicznym - po takim show jak “A Lucky Strike” możecie się więc spodziewać wielkiego boom. Na ulicznej scenie zaprezentują się dwie ekscentryczne postaci o wesołym usposobieniu i żywiołowym temperamencie. Cyrkowe akrobacje damsko-męskiego duetu będą odbywały się zarówno na poziomie ulicznej sceny, jak i na “jej wysokości”- cyrkowej linie. Manipulacje własnym ciałem w pojedynkę i w duecie, żonglowanie z równoczesnym balansowaniem na wysokości okraszone pozytywną energią bijącą od artystów, to w wielkim skrócie opis show dwójki performerów.

Kraków
Street
Band

Prezentujemy zespół uliczny, którego w rodzinnym mieście przedstawiać nikomu nie trzeba. Formacja w ekspresowym tempie stała się bowiem muzyczną wizytówką Krakowa. Repertuar zespołu rozbrzmiewa na ulicach polskich i zagranicznych miast od 3 lat, a wszystko zaczęło się od wspólnej pasji kilku profesjonalnych muzyków, na co dzień zaangażowanych we własne, odrębne projekty. Jak sami twórcy wspominają - uliczne granie miało być tylko sposobem na spędzenie wolnych dni między koncertami, jednak entuzjastyczne reakcje publiczności zweryfikowały ich zamiary.

Guga
Morales

Niezwykle utalentowany cyrkowy showman, artysta specjalizujący się w żonglowaniu i balansowaniu przedmiotami. W swoich występach łączy klasyczną konwencję cyrkową ze sztuką improwizacji i elementami teatru ulicznego. Porywa publiczność precyzją oraz technicznym warsztatem. Jego show wymaga bowiem doskonałości w wykonywaniu prezentowanych sztuk cyrkowych. Jednoczesne żonglowanie różnymi przedmiotami, balansowanie na jednokołowcu i mistrzowskie utrzymywanie w równowadze rekwizytów ustawionych w piramidę, to znak rozpoznawczy artysty.

KEJOS
-
Pitagoras
3D

Spektakl będący częścią większego projektu Pitagoras.pro-ject, inspirowanego naukami Pitagorasa, geometrią oraz związkami sztuki i nauki. Produkcja teatralno-cyrkowa osadzona jest w świecie 3D, w której żonglerka, elementy akrobatyki, ruch ciała i obiektów są narzędziami do mierzenia ciemnego Kosmosu, powykręcanego jak spirala. Bohaterką inscenizacji jest postać tragikomiczna, samozwańcza profesor szukająca odpowiedzi na nurtujące ją pytania. Wierzy, że dzięki mierzeniu znajdzie wzór doskonały i rozwiąże zagadkę konstrukcji Wszechświata.

The
Trick
Brothers

Przedstawienie “Riverside” (“Plovárna”) to humoreska z mocnym akcentem cyrkowego show. Bazuje na motywach czeskiej powieści “Summer of Caprice” autorstwa Vančury. Żonglujący aktorzy - piękna kobieta i dwóch mężczyzn z retro wąsikami, przeniosą widzów w lata 20. Atmosfera dawnych czasów wypełni scenę, a artyści zaczarują publiczność subtelną grą aktorską i cyrkowymi sztuczkami. Przedstawienie to leniwa wizja wakacji w przedwojennym stylu. Jednak nudą z pewnością nie powieje. Spektakl wypełniają pokazy żonglerskie - solo i w układzie, elementy akrobatyki, taneczne improwizacje, delikatne gesty i nienachalny humor w czeskim stylu.

Izimagic
Duo

Sebastien i Rebecca to artystyczny duet tworzący show “Metamorphosis”, występ bazujący na iluzji i magii scenicznej. To niepowtarzalny pokaz łączący elementy improwizacji, złudzeń wizualnych, scenicznych metamorfoz aktorów, angażowania publiczności. Oferuje wszystko, co prawdziwy Magic Show powinien zawierać - od manipulacji małymi przedmiotami, po spektakularne iluzje. Sebastien jako magik z wieloletnim doświadczeniem wszystkie elementy swojego występu wykonuje z największą precyzją i techniczną doskonałością, nie zapominając jednak o sztuce ulicznej improwizacji i komediowym podejściu do życia.

Compagnia
Circolabile
-
"O
Like…
Peanut"

Performer cyrkowy, żongler, człowiek balansujący na krawędzi… krzesełka turystycznego. Zapraszamy na dwa występy tego nietuzinkowego artysty - uliczne show i sceniczny pokaz na deskach Sali widowiskowej, w którym Menozzi wystąpi w duecie z Christel Dicembre. "O Like… Peanut" to jednoosobowe show o dużym ładunku komicznym. Na ulicznej scenie zobaczycie postać klauna parającego sie żonglerką prosto z placu budowy. Rolki montażowe, taśmy izolacyjne, kartonowe pudełka sprzeciwiają się prawom grawitacji, stając się narzędziami cyrkowych sztuczek.

Troligoblin

Wrocławscy artyści cyrkowi Marta i Su to duet wykonujący żonglerkę z użyciem diabolo. Wypracowane układy świadczą o niezwykłym zgraniu pary artystów, o ich kunszcie technicznym oraz... teatralnym wyczuciu. W czasie ulicznego występu “Szpulka Show” duet wcieli się w role artystów urodzonych w cyrku - wnuka kuglarskiego wynalazcy i czułej opiekunki zwierząt. Razem odkrywają magiczne właściwości tajemniczej szpulki, skonstruowanej przez dziadka bohatera.

Sari
Mäkelä

“The Great Granny Show” to pokaz jedynej w swoim rodzaju cyrkowej akrobacji kipiącej humorem. Bohaterką występu jest zwykła staruszka - w chustce na głowie, fartuszku i z miotłą w ręku. Okazuje się jednak, że ma w sobie zaskakująco dużo wigoru. To właściwie niesamowicie elastyczna, energiczna akrobatka w podeszłym wieku, która czyni cuda z hula hop, metalowymi obręczami i dosłownie staje na głowie, żeby wprowadzić publikę w zachwyt. Jej dzikim akrobacjom towarzyszy muzyka rockowa i oklaski widowni.

Quatuor
Stomp

Czterech artystów i cztery żywioły, które wezmą w posiadanie każdą ulicę, oczarowując równocześnie dowolną widownię. Pasja, energia, radość w czystej postaci przeplatają się z chirurgiczną precyzją podczas akrobatyczno-żonglerskiego show. Co ważne - sami artyści nie wiedzą, co dokładnie zaprezentują. O tym decyduje publiczność oraz… ogromna kostka, która wyznacza losy trupy niczym historię postaci ze świata gry fabularnej. Przedstawienie “What’s Next?” to zabawa, w której dominuje ślepy los.

Goma

Goma i jego “The Atari Show” to nieustanna zabawa w żonglowanie - przedmiotami, kontekstami, żartami sytuacyjnymi. Artysta posiada niezwykły talent do prowokowania i rozśmieszania. Codzienne sytuacje z powodzeniem zamienia w uliczną grę i komedię z udziałem publiczności. Elementem charakterystycznym jego występów jest muzyka. Goma wykorzystuje urządzenie zapętlające dźwięk, aby prowokować widownię motywami muzycznymi ze znanych filmów i animacji.

Stefan
Sing
-
Entropia

Artysta - żongler, którego będzie można podziwiać zarówno na scenie, jak i podczas ulicznego show. Występ uliczny “Entropia” to solowa impresja żonglerska, z pozoru chaotyczna i przypadkowa, a w rzeczywistości przemyślana z niezwykłą precyzją. Piłki w rękach Singa, w liczbie bliskiej stu, to nie tylko narzędzie sceniczne, to także główny element scenografii i nośnik emocji. W skrócie - ekstatyczna i hipnotyzująca żonglerska wirtuozeria, będąca metaforą tworzenia i destrukcji.

Parnas
Brass
Band

Grupa sześciu młodych i utalentowanych muzyków, studentów oraz absolwentów Akademii Muzycznej w Katowicach. Ich twórczość inspirowana jest uliczną muzyką wykonywaną przez nowoorleańskie zespoły dęte. Repertuar zespołu zaspokaja gusta szerokiej publiczności. Znaleźć w nim można zarówno standardy muzyki jazzowej jak i nowe aranżacje znanych przebojów muzyki popularnej. Pomimo młodego wieku artyści zgromadzili na swoim koncie spore doświadczenie sceniczne.

Lascar
Fire
&
Light
Theatre

Fireshow “James Bond” w wykonaniu grupy Lascar to jedna z tegorocznych propozycji w ramach pokazów teatru ognia. Pirotechnika sceniczna w tanecznej oprawie, zjazdy linowe, plucie ogniem, płonące poi i smocze kije - to tło rozgrywającej się na scenie historii rodem z filmów szpiegowskich. Lascar rzuci Was w sam środek opowieści o pięknych złodziejkach z gorącym temperamentem i nieustępliwym agencie MI6.

Murmuyo

Prezentujemy prawdziwego artystę ulicy! Klauna, dzięki któremu przypadkowi przechodnie, kierowcy, rowerzyści stają się nagle aktorami w przedstawieniu cyrkowym, a przejeżdżające obok autobusy i samochody - rekwizytami, zabawkami i scenografią. Artysta wykorzystuje ruch uliczny do swojego show - bawi, stawiając ludzi w nietypowych dla nich sytuacjach. To uliczne show opiera się na zaskoczeniu i prowokacji, a scenariusz piszą wraz z artystami przypadkowi uczestnicy kuglarskiego zamieszania, tu i teraz.

Ola
Muchin

Występ uliczny “Kukuryku” to jednoosobowe przedstawienie autorstwa Oli Muchin, w którym sztuka ulicy spotyka się z magią teatru lalek. Artystka kreuje historię światowej sławy magika Osvaldo Drewno, któremu towarzyszy wierna i zarazem niekonwencjonalna asystentka Kura. W tej filcowej, ulicznej wariacji pojawiają się także inni bohaterowie, równie ciekawi, a towarzyszą im niezmiennie zaskoczenie, śmiech i odrobina magii.

Luca
Bellezze

Przed Wami włoski performer, klaun, artysta parateatralny. Na ulicach miasta wystąpi ze swoim show “Melafilo” - przedstawieniem subtelnym, cichym, pełnym życzliwych uśmiechów i delikatnych gestów. Artysta już od pierwszych chwil stara się nawiązać nić porozumienia z publicznością. Używa przy tym scenicznych rekwizytów, dzięki którym jego zamiar nabiera dosłowności: sznurki, nici, druciki, zwoje waty cukrowej. Angażuje widzów do swojego show, ucząc jak przekazywać dobre emocje.

Stefan
Sing
&
Cristiana
Casadio

Artysta - żongler, którego będzie można podziwiać zarówno na scenie, jak i podczas ulicznego show. Na deskach Sali widowiskowej pojawi się w duecie z Cristianą Casadio, w przedstawieniu “Tangram”. To połączenie żonglerki, tańca i teatralnych form wyrazu. Show, w którym sceniczny minimalizm uwypukla pasję artystów, emocje i piękno ludzkiego ciała. To opowieść o miłości przeplatającej się z gniewem. Artyści kreują historię o namiętności, władzy nad drugim człowiekiem, ludzkich złudzeniach.