Artyści 2018

Lords
of
Fire
"Golden
Phoenix"

Show, które kumuluje najbardziej widowiskowe popisy z ogniem w 12-minutowym programie. Artyści podczas spektaklu wykonują skomplikowane akrobacje z płomieniami, jak chociażby taniec z ognistymi poi i smoczymi kijami. Widzowie dostaną zachwycający teatr ognia z doskonałą choreografią, kostiumami, muzyką a przede wszystkim z pirotechnicznymi sztuczkami i cyrkową akrobatyką. Złoty, płonący feniks w wykonaniu litewskiej grupy Lords of Fire rozjaśni wieczorne niebo miasta i rozgrzeje publiczność spektakularnym występem.

Matthias
Romir
"Schwarz"

Uliczne show pełne groteskowego humoru i słodko-gorzkich scenariuszy. Artysta bawi widzów cyrkowymi popisami z pogranicza żonglerki, akrobatyki i pantomimy, ukazując przy tym ludzki los pełen wzlotów i upadków. Spektakl nabuzowany jest energią, sceniczną ekspresją i często bardzo dziwnymi pomysłami. Historię opowiada postać, nieco absurdalna, przemierzająca sceniczne życie na rolkach. Finał show z pewnością przyniesie widzom wiele satysfakcji, ale zanim nastąpi, artysta zapewni zgromadzonym dużo ekspresyjnej żonglerki, klaunady o skrajnych emocjach i wartkiej akcji scenicznej.

The
Fire
Life
Theatre
"Young
And
Dangerous"

Kobiecy pokaz ognia z użyciem ulubionych rekwizytów, charakterystycznych dla fireshow. Znajdziecie tu płonące wachlarze, smocze kije, ogniowe poi, rozgrzane instalacje przestrzenne oraz iskrzące race. Spektakl charakteryzuje fantastyczna choreografia naznaczona kobiecą siłą, plastycznością i witalnością. Tancerki w czasie show podejmują próbę okiełznania żywiołu i nadania mu elektronicznego brzmienia. Płomienie pulsują na scenie w rytmie ciężkich, szorstkich dźwięków a kobiece dłonie artystek formują z nich roztańczone kształty.

Azislight
"Rock
Star"

Fireshow w rockowym stylu i koncertowej aranżacji scenicznej to kolejna propozycja w ramach festiwalowego spektaklu ognia. Tancerze zamienią się w muzyczne gwiazdy, które wzniecą na scenie prawdziwe płomienie! W czasie show zobaczycie płonące mikrofony, rozgrzane hula hoop, kolorowe race dymne, przestrzenne instalacje wirujące w ogniu i gitary z efektem pirotechnicznym. W tym pokazie na pewno nie zabraknie humoru, dobrej rozrywki i pracy z ogniem na wysokim poziomie artystycznym i technicznym.

Notopop
/
koncert

Electro-popowe trio wystąpi na muzycznej scenie OFCY. Zespół czerpie inspiracje ze współczesnych syntezatorowych brzmień, ale równie chętnie sięga po klasykę britpopu i elektroniki. Na ich koncertach brudny bit przeplata się z dźwiękami cytry, w kawałkach wybrzmiewa elektryzująca gitara, a mocne uderzenie basu zachęca do tańca. Band przygotowuje się do wydania swojej pierwszej płyty i ze świeżym, cieplutkim materiałem zagości na ulicznej scenie festiwalu.

Pan
Ząbek
"Wystrzałowy
numer"

Klaun, iluzjonista, barwny i groteskowy artysta uliczny, który potrafi zaskoczyć widza, jednocześnie rozśmieszając go do łez. W czasie festiwalu zaprezentuje spektakl łączący elementy cyrkowej magii i błazeńskiej klaunady. Przy pomocy wielkiej armaty i kuli do kręgli artysta wykona karcianą sztuczkę iluzjionistyczną. Czy wszystko pójdzie zgodnie z planem? Tego nie może być pewien nawet sam twórca. Będzie głośno, kolorowo i zabawnie jak na klauna przystało. Do tego - element zaskoczenia gwarantowany.

Murmuyo
"¿Quieres
ser
mi
amigo?"

Po tym występie możecie spodziewać się dosłownie wszystkiego! Mało prawdopodobne, że znany Wam performer usiedzi na miejscu. Przyszykujcie się więc na przecieranie miejskich szlaków i wciąganie do grona zaprzyjaźnionej publiki napotkanych przechodniów. A uściskom nie będzie końca… Oczywiście całemu artystycznemu przedsięwzięciu potowarzyszy prowokacyjne poczucie humoru, cyrkowe rekwizyty, oprawa godna najlepszego klauna w swojej klasie oraz dużo energii i spontanicznego śmiechu.

The
Charming
JAY
"Smoky
Jazz
Club"

Klasyczna magia w połączeniu z jazzowym klimatem tworzy postać ulicznego performera, dostojnego i urzekającego swoimi manierami cyrkowego iluzjonisty. Artysta, łagodny i subtelny w podejściu do sztuki ulicznej, nie narzuca się widzowi swoimi umiejętnościami, ale skupia jego uwagę perfekcyjnie wykonanymi numerami. Zawsze stara się być zręcznym magikiem, jednak gdy tylko dopuści publiczność bliżej serca sceny, pokazuje swoje drugie oblicze.

The
Hypnotunez
/
koncert

Prawdziwy atak dźwięku i pozytywnej energii koncertowej prosto z Ukrainy. Połączenie swingu i jazzu z punkiem i bluesem daje wybuchową mieszankę muzyczną i charakterystyczny “brudny” dźwięk z zadymionych lokali sceny undergroundowej. Duży wachlarz instrumentów, w tym kontrabas, puzon czy saksofon barytonowy od razu porywa publiczność do tanecznej zabawy, a charakterystyczny głos wokalisty wprowadza niezrównany klimat w czasie całego show.

Matthias
Romir
"Life
is
Short
Stories"

Słodko-gorzki zbiór teatralnych anegdot o życiu, jego znaczeniu i szaleństwie w jakie może popaść człowiek. Spektakl niemal w całości odgrywany jest jedynie za pomocą gestu i ruchu, bez zbędnych słów. Artysta, wszystko co chce nam przekazać o tajemnicy istnienia, jest w stanie wyrazić mową ciała i sztuką cyrkową. Show składa się zarówno z jasnych i dosadnych mini-historii jak i abstrakcyjnych wyobrażeń na temat ludzkiego życia. Artysta demaskuje smutki i ograniczenia, lęki i obsesje, ale też odkrywa wielką nadzieję jaką nosi w sobie człowiek. Spektakl bazuje na technikach teatralnych, cyrkowej żonglerce i tragikomediowych gagach w wykonaniu zawodowego klauna.

Eccentrici
Dadarò
"Vote
for"

Pusty plac, scena w trakcie budowy, oczekiwanie na gościa specjalnego to niepozorny wstęp do prześmiesznego widowiska włoskiej trupy cyrkowej. Artyści w czasie ulicznego show Vote for budują komizm sytuacyjny wokół planowanego wystąpienia burmistrza miasta... Czy jednak do niego dojdzie, to nie jest już istotne. Prawdziwymi gwiazdami spektaklu są bowiem robotnicy miejscy, którzy wśród cyrkowych gagów, akrobacji i ulicznej magii budują scenę dla wspomnianego gościa. W swoim niebieskim samochodzie dostawczym, o wymiarach malucha, mają wszystko czego potrzeba, aby porwać publiczność do wspólnej zabawy.

Marcin
Ex
Styczyński

"Plucie
Ogniem
(fire
breathing
show)"

Plucie ogniem, zwane również ognistym oddechem czy smoczym ogniem, to jeden z bardziej spektakularnych popisów cyrkowych. Trik obarczony jest sporym ryzykiem, wymaga więc precyzji i doświadczenia od performera. W czasie tegorocznej OFCY będziecie mogli obserwować pracę połykacza ognia od podstaw. Marcin Ex Styczyński przeprowadzi widzów przez tajemnicę cyrkowej sztuki ognia. Podczas pokazu zobaczycie szereg przygotowań do poprawnie wykonanego i spektakularnego show.

Tiny
Beat
"Livelooping
Beatbox
Show"

W muzycznym programie OFCY nie zabraknie koncertów na najwyższym, światowym poziomie. Tiny Beat, mistrz Czech i jeden z TOP16 beatboxerów na świecie, zgotuje słuchaczom niezłą ucztę pełną tłustych bitów. Show będące kompilacją muzyki hip hopowej, drum and bass, dubstep, electro to jedna z atrakcji tegorocznego festiwalu. Artysta obok beatboxu zajmuje się także liveloopingiem. Pracuje ze znanymi motywami muzyki popularnej. Klasyczne konwencje i rozpoznawalne bity to dla niego plastyczny materiał do tworzenia własnych kompozycji muzycznych.

3kings
/
koncert

Zespół wykonujący muzykę klubową w całkowicie nowej odsłonie. W czasie akustycznego występu usłyszycie autorskie utwory inspirowane muzyką drum and bass, disco, house. Artyści z 3kings chętnie improwizują na scenie, dają ponieść się muzyce i energii płynącej z widowni, dzięki temu ich utwory nigdy nie brzmią identycznie. To zespół niepowtarzalny, jedyny w Polsce o takim profilu muzycznym oraz jeden z nielicznych w Europie. Nie możecie więc odpuścić tego występu. Czeka Was energetyczna przygoda muzyczna i doskonała uliczna impreza taneczna. Ten zespół potrafi porwać widownię do wspólnej zabawy z dźwiękiem.

Deberenis
Circus
"Between
Dexterity
and
Disaster"

Pokaz akrobatyczny pary klaunów to tragikomedia w najlepszym wydaniu. W czasie spektaklu bohaterowie show są zawsze krok od katastrofy, oczywiście kontrolowanej. Ich niesamowite umiejętności cyrkowe przepuszczane są przez filtr uśmiechu i dystansu do własnych zdolności. Between Dexterity and Disaster to występ, który bawi do łez, ale również wzbudza zachwyt. Żonglowanie synchroniczne i w pojedynkę, balansowanie na wysokości przy użyciu taśmy i huśtawki, wykorzystywanie pracy z ciałem przy sztuczkach akrobatycznych to główne elementy tworzące spektakl. Do tego dodajmy charyzmatyczny duet damsko-męski, cyrkowe zabiegi humorystyczne i angażowanie widowni w akcję sceniczną i mamy kompletny opis tego wyjątkowego pokazu ulicznego.

Circocentrique
"Respire"

Akrobatyczny duet ze Szwajcarii zaprezentuje hipnotyzujące show Respire. Kunszt artystów będzie można podziwiać na deskach Sali widowiskowej. Specjalnie dla widowni cyrkowcy wykreują tajemniczy i intymny świat złożony z wirujących obiektów, gry świateł i ekspresji ciała. Rytm całemu przedstawieniu nada miarowy oddech powołujący do życia sceniczną opowieść. Spektakl łączy w sobie elementy akrobatyki, technik parateatralnych i cyrkowych.

"Ciro
Cavallo
Show"

Show prowokujące do uśmiechu, żywiołowe i wciągające do wspólnej zabawy z ulicznymi konwencjami Nowego Cyrku. Artysta pokazuje publiczności dzień z życia swojego bohatera, ukrywającego się pod maską konia, a może konia udającego człowieka? Granica między kreacjami jest bardzo płynna, a humor jaki towarzyszy całemu wystąpieniu niemal zupełnie ją rozmywa. Artysta podporządkowuje swojej zręczności przedmioty codziennego użytku. Manipuluje nimi ku uciesze publiczności, żongluje i wreszcie pokonuje wielki pierścień ognia na swoim bicyklu. Przyświeca mu przy tym jeden cel: szerzenie radości.

Cia
El
Cruce
"Punto
y
Coma"

Spektakl Punto y Coma porywa widza w podróż po cyrkowej krainie groteski. Twórcy show konstruują własną wizję świata - przerysowaną z elementami humorystycznej makabry - przypominającą filmową stylistykę Tima Burtona. Para artystów z Cia El Cruce wypełnia stworzoną przestrzeń sceniczną popisami akrobatycznymi i żonglerskimi. Aktorzy opowiadają przy tym historię magiczną, ale i niepokojąco znajomą. W tym show wszystko współgra idealnie - zarówno kostiumy i charakteryzacja, jak i wybrane techniki aktorskie oraz cyrkowe.

Elkote
"He
is
not
capable"

Ekscentryczny, prześmieszny i nieustraszony performer uliczny, który potrafi zaskoczyć publiczność jak nikt inny. Jego spektakle w dużej mierze składają się z improwizowanych sekwencji komediowych, do tego należy dodać akrobatyczne umiejętności, umiłowanie do slackliningu na konkretnych wysokościach i manipulowanie cyrkowymi rekwizytami. Elkote to już prowokator, czy może ciągle artysta-klaun? Być może planowany występ przyniesie jakieś satysfakcjonujące odpowiedzi. Na pewno będzie zabawnie… więcej szczegółów artysta nie chce zdradzić nawet organizatorom.

Soralino
"Inbox"

Artyści kreują mały, kanciasty świat w całości skonstruowany z kartonów. Tajemniczy twórcy są nieco absurdalni w swoich prochowcach skrywających żonglerskie atrybuty. Odgrywają dla widza cyrkowe sztuczki, wirując wśród tekturowych rekwizytów - żonglują i balansują, budują i niszczą. Spektaklowi towarzyszy muzyka akordeonu uwolnionego z przypadkowego pudła, oklaski publiczności i salwy śmiechu. Inbox to show o bardzo subtelnym, tanecznym przebiegu z wielką dawką żonglerskich umiejętności i akrobatycznych popisów.

Murmuyo
"Fisura"

Artysta powraca na uliczną scenę miasta, aby zaprezentować widowni kolejne show. Tym razem ma w planach budowę teatralnego cyrku, ale będzie potrzebował do tego całej gromady aktorskich osobowości. Kto odegra główną rolę w jego spektaklu, a kto będzie musiał zadowolić się jedynie asystą przy najważniejszych improwizacjach? Murmuyo ma oko do talentów, na pewno znajdzie wśród Was odpowiednich aktorów do swojego show. Przygotujcie się na ekscentryczne popisy, prowokacje i niekończącą się salwę śmiechu.

Claunódromo
¡Llévame!

Artysta cyrkowy, klaun, któremu w czasie show ¡Llévame! towarzyszy własna, wędrowana scena. Cyrkowy gabinet różnorodności na trzech kółkach przywodzi na myśl baśniowe konstrukcje ze steampunkowymi elementami. Wykorzystując komizm sytuacyjny, cyrkowe sztuczki i elementy pantomimy, artysta snuje subtelną opowieść, w której centrum znajduje się ekscentryczny bohater. Claunódromo nie tylko bawi publikę, ale również wciąga ją do odgrywanej fabuły, przez co gwarantuje niezapomniane wrażenia sceniczne.

Lords
of
Strut
"Family
Show"

Dwóch komików z Irlandii zgotuje uczestnikom tegorocznej OFCY niezapomniane show - a konkretnie Family Show. W czasie tego występu namiot cyrkowy zostanie kompletnie spowity oparami absurdu. Spektakl przygotowany przez klaunów z zacięciem akrobatycznym, fantastycznie przerysowany i kuriozalnie śmieszny, rzuci widownię w wir zabawy.