Artyści 2021

Pan
Ząbek/
Król
Cyrku

Spektakl odwołuje się do znanej opowieści Disneya o losach młodego, dzielnego lwa, który pewnego dnia zostaje królem. W interpretacji Pana Ząbka losy bohatera toczą się jednak zupełnie inaczej. Nasz festiwalowy Simba jako małe lwiątko trafia do cyrku, w którym dorasta pod okiem trenera, mistrza, dyrektora.

Wise
Fools:
Trashpeze

To cyrkowe trio z pewnością odwróci Waszą uwagę od przyziemnych spraw. Artyści z Wise Fools specjalizują się w akrobatyce powietrznej. Na ich popisowy numer składają się wirtuozerskie układy choreograficzne na potrójnym trapezie, trapezie tanecznym i huśtawce zawieszonej wysoko ponad głowami publiczności. Jest tu także przestrzeń na klasyczną opowieść. Tworzą ją trzy postaci, które utknęły w krainie śmieci.

Fundacja
Sztukmistrze:
Szafa
Show

Zakręcone, ogniste i nieprzewidywalne show wyprodukowane w ramach Carnavalu Sztuk-Mistrzów 2014 przez Fundację Sztukmistrze i Warsztaty Kultury w Lublinie. Występują w nim niezwykłe postaci, które na pierwszy rzut oka pochodzą z kompletnie różnych opowieści. A jednak to właśnie Ninja, Panda i Dyrektor Cyrku zabiorą Was w niezwykłą przygodę z zaskakującym finałem.

GALA
FIRESHOW:
Szafa
Show
i
przyjaciele

To prawdopodobnie najbardziej nieodpowiedzialny cyrk ognia na świecie. Przez lata dyrektor Santiago i para jego najlepszych artystów - Ninja i Panda - podróżowali po świecie z występami, bawiąc i zajadając ciasteczka. W tym roku specjalnie dla oleśnickiej publiczności przygotowali wyjątkowy pokaz.

Kolektyw
Kejos:
Epitafium
błazna

Spektakl wizualnie nawiązuje do estetyki teatru elżbietańskiego, natomiast w warstwie treści czerpie inspiracje ze sztuk Szekspira. W centrum stawia postać Błazna, aby snuć nową opowieść rozpiętą między odwiecznymi problemami a wyzwaniami współczesności. Artyści konstruują widowisko przez łączenie różnych technik scenicznych.

Compañia
Per
Se:
Trashedy

Uliczny spektakl, w którym dwie postaci odgrywają akrobatyczną błazenadę. Ona i On - przeplatają subtelny gest z cyrkowym szaleństwem. Są doskonale zsynchronizowani, sypmatyczni, śmieszni i odważni.

Warszawski
Kolektyw
Cyrkowy
/
Świetlna
przygoda

Przed Wami artyści cyrkowi, którzy połączyli swoje wysiłki, aby sięgnąć gwiazd. Spektakl opowiada o kosmicznej podróży hooperek - astronautek - celebrytek na Saturna, czyli na jedyną “hulahoopową” planetę w naszym układzie słonecznym. Niestety pojazd bohaterek rozbija się po drodze w nieznanej części kosmosu.

Kapela
Timingeriu

Kapela Timingeriu to rodzinny zespół muzyczny stworzony przez wszechstronnych artystów. Muzycy związani są zarówno ze sceną alternatywną, jazzową, jak i z teatrem. Grają i śpiewają żywiołową, prowokującą do tańca interpretację muzyki cygańskiej, bałkańskiej i żydowskiej tworząc nieskrępowaną atmosferę spotkania i zabawy.

Cie
Balltazar:
Balls
of
Balltazar

Spektakl ten to przede wszystkim muzyka na żywo o cygańskiej duszy, cyrkowe popisy i poruszająca historia w tle. Dwóch artystów oczaruje publikę swoimi umiejętnościami, tworząc pokaz wypełniony dźwiękiem, magią, żonglerką, akrobatyką i klaunadą. Artyści wykorzystają także autorskie rekwizyty o nieprzeciętnych rozmiarach i entuzjazm publiczności.

Les
Paraconteurs
/
ConSéquences

Dwóch niepozornych mężczyzn w garniturach zabierze Was do krainy absurdu. Pojawią się na scenie bez fanfarów i hucznych powitań - jeden wysoki, drugi niski. Nic nie będzie odróżniało ich od zwykłych śmiertelników. W czasie godzinnego spektaklu skonfrontują się z różnymi sytuacjami życia codziennego i dopiero wtedy na jaw wyjdą ich dziwactwa.

Light
Chili/
Family
Power
Blues
Duo
from
Italy

Bluesowy duet, ojciec i syn, znany jest europejskiej publiczności jako Light Chilli lub The Canales. Artyści pochodzą z południowych Włoch, ale ich muzyka zabierze Was w odległą podróż aż do delty Missisipi. Gitara, harmonijka ustna, wokal stanowią hołd dla muzycznych inspiracji artystów, które rozciągają się od bluesa, przez country, aż po rock i soul.

Mimo
Huenchulaf
/
Anything
can
happen

Spektakl w wykonaniu Huenchulafa to właściwie uliczna improwizacja. Artysta występuje w pojedynkę, ale na scenie nigdy nie jest sam. Jego intencją jest nawiązanie kontaktu z publicznością i wykorzystanie dostępnego otoczenia do artystycznych celów. Dzięki temu przedstawienie zawsze jest nowe, świeże, inne.

Kamil
Żongler
/
Jarzyna

Kamil Malecki zgotuje publiczności spektakl z najlepszych składników sztuki cyrkowej. W przedstawieniu odnajdziecie elementy klaunady, żonglerki, pantomimy i ekwilibrystyki doprawione szczyptą dydaktyzmu. W czasie show dowiecie się dlaczego warto jeść jarzyny i czemu żonglowanie tasakami należy pozostawić profesjonalistom.

Critical
Mess
/
Dodai

Przed Wami spektakl grupy założonej przez żonglera i performera Stefana Singa. Pierwotnie artyści spotykali się w luźnym składzie, aby eksperymentować i improwizować. W międzyczasie z tych nieformalnych spotkań wyłonił się zespół Critical Mess, który łączy w swoich występach teatr, taniec i żonglerkę.

Matteo
Galbusera
/
The
Loser

Aktor, performer, artysta cyrkowy znany jest międzynarodowej publiczności jako król absurdu. Podczas tegorocznego festiwalu opowie historię samotnego i sfrustrowanego pracownika poczty, który szuka zapomnienia w niedzielnych wyprawach na ryby. Czas ten pozwala mu na nowo odkrywać siebie i marzyć o sukcesach.

Tres
de
la
Nada/
H2Oooops

Javier, Sergio i Jorge na oczach widzów odbędą podróż do wnętrza ziemi, aby odnaleźć życiodajne źródło. Umiejętności cyrkowe znacznie ułatwią im poszukiwania. Potrzebna będzie także pomysłowość, determinacja i pomoc publiczności. Spektakl ma charakter symboliczny.

Kacper
Wydmański
/Incredible
Equilibrium

W przypadku tego spektaklu balans to słowo klucz. Twórca show sięga po narzędzia cyrkowej ekwilibrystyki i oprawia je w komediowe ramy. Widzowie są świadkami różnorodnych trików, a wybrańcy stają się ważną częścią przedstawienia. W spektaklu udział bierze cała kolekcja specjalnie przygotowanych rekwizytów, takich jak kije golfowe, szklane kieliszki, bicze i żywy ogień.

Cie
Balltazar
/
Orkest
Bazar

Przed Wami trzech artystów z obu stron Morza Czarnego: Mołdawii i Armenii oraz ich scena na kółkach. Odwołując się do tradycji wędrownego cyrku, stworzyli muzyczne show poprzeplatane żonglerką, akrobatyką, balansem oraz sztuczkami magicznymi. Spektakl zachwyca energetyczną muzyką z mocnym akcentem etnicznym.

Compagnia
La
Fabiola/
Pay
attention
to
those
two

Zapowiada się prawdziwie bajkowy spektakl uliczny z niezwykłymi aktorami. Przed Wami FABIOLA i GIULIO - dziewczynka i jej pies. Ta zwariowana para porwie widownię w wir przygody do swojego marionetkowego świata. Nad wszystkim czuwać będą lalkarz i twórca lalek: Nives Valsecchi wraz z Giancarlo Casati.

PilkoPilko
/
One
Ball
Flash

Artystyczny duet, Julia i Liam, zaprezentują partnerską żonglerkę ubraną w magiczną choreografię. Swymi rękami wykreują abstrakcyjny świat kątów i krzywizn, w którym zasady fizyki istnieją na ich warunkach. Zaproszą do niego publiczność, tworząc miejsce do przygodnej improwizacji.