Atrakcje

MonoOFCA

czyli zlot monocyklistów to absolutna nowość na festiwalu. Podczas trzech dni, pasjonatów tych nietuzinkowych jednokołowych pojazdów, zaprosimy do rywalizacji w kilku konkurencjach. W programie między innymi: wyścigi, mono-bike polo, trial, skoki wzwyż. Kto okaże się mistrzem monocykla i zdobędzie sławę i chwalę podczas zawodów w trakcie zlotu? Podziwiać i kibicować będziecie mogli w sobotę i niedzielę (10:00-16:00) na oleśnickim skateparku nad stawami miejskimi. Więcej informacji oraz dokładny harmonogram znajdziecie w wydarzeniu zlotu na facebooku.

WARSZTATY DLA DZIECI

najmłodszych uczestników festiwalu, którzy pasjonują się sztuką cyrkową, zapraszamy na warsztaty. Wśród zaplanowanych atrakcji każdy znajdzie coś dla siebie – przyszli cyrkowcy poznają tajniki żonglerki, chodzenia na szczudłach i akrobacji na szarfach. Mali artyści będą malować, a botanicy odnajdą się na warsztatach sadzenia roślin. Brzmi zachęcająco? A to zaledwie namiastka! Szczegółowy harmonogram oraz opisy wszystkich zaplanowanych atrakcji znajdują się na specjalnej ulotce dostępnej w Infopunkcie.

Akademia Małego Ratownika GKN

to akcja społeczna mająca na celu kształtowanie w dzieciach odruchu pomocy drugiemu człowiekowi. Firma GKN popularyzuje taką postawę poprzez naukę udzielania pierwszej pomocy, pokazywanie jak proste są to czynności oraz obalanie związanych z nią szkodliwych mitów. Instruktaż udzielania pierwszej pomocy odbywać się będzie w ramach warsztatów dla dzieci na oleśnickim Amfiteatrze.

MURALE

elementem nierozerwalnie kojarzącym się zarówno z Oleśnicą, jak i z festiwalem są murale. Każda edycja pozostawiła po sobie jeden malunek zdobiący ściany budynków rozsianych w różnych punktach miasta. Tegoroczny mural jest kooperacją dwóch oleśnickich artystów – Jakuba Jeżyny, autora projektu oraz Marcina Mrowickiego, który przeniósł grafikę na ścianę. Możecie go podziwiać na budynku przy ul. Rzemieślniczej 7.

OLIMPIADA ŻONGLERSKA

widowiskowe zawody cyrkowe, w których występują pasjonaci różnych dziedzin. Uczestnicy walczą z czasem, innymi zawodnikami i grawitacją. Będą konkurować m.in. w takich dyscyplinach jak: combat, limbo czy endurance.

STREFA FOODTRUCK

wrzucić coś na ząb będziecie mogli w specjalnie przygotowanej na tę okazję strefie foodtruck na oleśnickim Rynku. Postaraliśmy się, aby wszystkie gusta i kulinarne preferencje zostały zaspokojone. Wśród szerokiej oferty znajdą coś dla siebie miłośnicy klasycznego street foodu, a także ci szukający lekkiej przekąski. Uwaga wegetarianie! Nie będziecie chodzić głodni!

BAR ŻONGLER

wielbicieli zimnych napojów, dobrej muzyki i zabawy do rana zachęcamy do odwiedzenia Baru Żongler, który swój namiot rozstawi na podzamczu. Cena wstępu: 20 zł. Bilety do kupienia przy wejściu do baru. Wejście na teren baru jest odpłatne po godzinie 21:00.