Slack INFO

Wśród tegorocznych atrakcji znajdziecie nasz stały punkt programu, czyli SLACKLINE.

Na tegorocznej edycji highlinowej zawisną już tradycyjnie 3 taśmy łączące oleśnickie wieże:

163m Bazylika-kościół Św. Trójcy
117m Bazylika-Ratusz
105m Bazylika-Zamek Książąt Oleśnickich

Powrócimy również po kilku latach na oleśnicki Rynek z taśmą „Okrągłe Okienko” – 35m, a nad dziedzińcem Zamku zawisną 40 metrowe taśmy idealne dla osób rozpoczynających swoją przygodę z highlinem.

Godziny otwarcia taśm:

Piątek:  15 – 21,
Sobota: 10 – 21,
Niedziela: 10 – 19.

Cennik:

150 zł/ osoba – bilet na highline
190 zł/ osoba – bilet łączony na pole namiotowe i highline.

Bilety można nabywać w punkcie Rejestracja zlokalizowanym w Zamku Książąt Oleśnickich. Aby zakupić bilet należy okazać i złożyć w punkcie podpisane oświadczenie.

 

 

Czym jest SLACKLINE?

Slackline to sport polegający na utrzymywaniu równowagi na cienkiej taśmie zawieszonej pomiędzy dwoma punktami. Taśma jest słabo napięta, przez co może odchylać się w różnych kierunkach. Należy więc zachować czujność i balansować ciałem tak, aby nie stracić kontaktu z taśmą. Na pierwszy rzut oka slackline jest bardzo podobne do chodzenia po linie, lecz w rzeczywistości sporty te mają mało wspólnego. Liny przeznaczone do chodzenia na wysokości są napięte w taki sposób, aby wyeliminować wszelkie wychylenia. Taśma natomiast, w zależności od jej przeznaczenia, charakteryzuje się różną sprężystością i dynamiką. Slack dzieli się na kilka rodzajów, a najbardziej popularne to:

Trickline

– imponujące akrobacje, które przypominają skoki na trampolinie. Wykonywane są  na mocno napiętej taśmie.

Longline

– balansowanie na taśmach o długości powyżej 30 metrów. Charakteryzuje się dużymi wahaniami pionowymi i poziomymi, co sprowadza się do zasady, że im dłuższa i luźniejsza taśma, tym jest trudniejsza do przejścia.

Highline

– spacer po taśmach zawieszonych wysoko nad ziemią. Jest to najbardziej widowiskowa odmiana slacka. Taśmy rozpięte są na imponujących wysokościach pomiędzy skałami, budynkami, czy drzewami. Z tego powodu przejście po nich odbywa się tylko z zastosowaniem ubezpieczającej uprzęży i lonży.

Waterline

– chodzenie po taśmie zawieszonej nad wodą. Najtrudniejszym elementem jest tu utrzymanie stałego punktu odniesienia. Trudność tę powoduje nieustanny ruch wody, który wpływa na percepcję.