Artyści 2015

Pan
Ząbek/
Król
Cyrku

Spektakl odwołuje się do znanej opowieści Disneya o losach młodego, dzielnego lwa, który pewnego dnia zostaje królem. W interpretacji Pana Ząbka losy bohatera toczą się jednak zupełnie inaczej. Nasz festiwalowy Simba jako małe lwiątko trafia do cyrku, w którym dorasta pod okiem trenera, mistrza, dyrektora.

Wise
Fools:
Trashpeze

To cyrkowe trio z pewnością odwróci Waszą uwagę od przyziemnych spraw. Artyści z Wise Fools specjalizują się w akrobatyce powietrznej. Na ich popisowy numer składają się wirtuozerskie układy choreograficzne na potrójnym trapezie, trapezie tanecznym i huśtawce zawieszonej wysoko ponad głowami publiczności. Jest tu także przestrzeń na klasyczną opowieść. Tworzą ją trzy postaci, które utknęły w krainie śmieci.

Fundacja
Sztukmistrze:
Szafa
Show

Zakręcone, ogniste i nieprzewidywalne show wyprodukowane w ramach Carnavalu Sztuk-Mistrzów 2014 przez Fundację Sztukmistrze i Warsztaty Kultury w Lublinie. Występują w nim niezwykłe postaci, które na pierwszy rzut oka pochodzą z kompletnie różnych opowieści. A jednak to właśnie Ninja, Panda i Dyrektor Cyrku zabiorą Was w niezwykłą przygodę z zaskakującym finałem.

GALA
FIRESHOW:
Szafa
Show
i
przyjaciele

To prawdopodobnie najbardziej nieodpowiedzialny cyrk ognia na świecie. Przez lata dyrektor Santiago i para jego najlepszych artystów - Ninja i Panda - podróżowali po świecie z występami, bawiąc i zajadając ciasteczka. W tym roku specjalnie dla oleśnickiej publiczności przygotowali wyjątkowy pokaz.

Kolektyw
Kejos:
Epitafium
błazna

Spektakl wizualnie nawiązuje do estetyki teatru elżbietańskiego, natomiast w warstwie treści czerpie inspiracje ze sztuk Szekspira. W centrum stawia postać Błazna, aby snuć nową opowieść rozpiętą między odwiecznymi problemami a wyzwaniami współczesności. Artyści konstruują widowisko przez łączenie różnych technik scenicznych.

Compañia
Per
Se:
Trashedy

Uliczny spektakl, w którym dwie postaci odgrywają akrobatyczną błazenadę. Ona i On - przeplatają subtelny gest z cyrkowym szaleństwem. Są doskonale zsynchronizowani, sypmatyczni, śmieszni i odważni.

Warszawski
Kolektyw
Cyrkowy
/
Świetlna
przygoda

Przed Wami artyści cyrkowi, którzy połączyli swoje wysiłki, aby sięgnąć gwiazd. Spektakl opowiada o kosmicznej podróży hooperek - astronautek - celebrytek na Saturna, czyli na jedyną “hulahoopową” planetę w naszym układzie słonecznym. Niestety pojazd bohaterek rozbija się po drodze w nieznanej części kosmosu.

Kapela
Timingeriu

Kapela Timingeriu to rodzinny zespół muzyczny stworzony przez wszechstronnych artystów. Muzycy związani są zarówno ze sceną alternatywną, jazzową, jak i z teatrem. Grają i śpiewają żywiołową, prowokującą do tańca interpretację muzyki cygańskiej, bałkańskiej i żydowskiej tworząc nieskrępowaną atmosferę spotkania i zabawy.

Cie
Balltazar:
Balls
of
Balltazar

Spektakl ten to przede wszystkim muzyka na żywo o cygańskiej duszy, cyrkowe popisy i poruszająca historia w tle. Dwóch artystów oczaruje publikę swoimi umiejętnościami, tworząc pokaz wypełniony dźwiękiem, magią, żonglerką, akrobatyką i klaunadą. Artyści wykorzystają także autorskie rekwizyty o nieprzeciętnych rozmiarach i entuzjazm publiczności.

Les
Paraconteurs
/
ConSéquences

Dwóch niepozornych mężczyzn w garniturach zabierze Was do krainy absurdu. Pojawią się na scenie bez fanfarów i hucznych powitań - jeden wysoki, drugi niski. Nic nie będzie odróżniało ich od zwykłych śmiertelników. W czasie godzinnego spektaklu skonfrontują się z różnymi sytuacjami życia codziennego i dopiero wtedy na jaw wyjdą ich dziwactwa.

Light
Chili/
Family
Power
Blues
Duo
from
Italy

Bluesowy duet, ojciec i syn, znany jest europejskiej publiczności jako Light Chilli lub The Canales. Artyści pochodzą z południowych Włoch, ale ich muzyka zabierze Was w odległą podróż aż do delty Missisipi. Gitara, harmonijka ustna, wokal stanowią hołd dla muzycznych inspiracji artystów, które rozciągają się od bluesa, przez country, aż po rock i soul.

Mimo
Huenchulaf
/
Anything
can
happen

Spektakl w wykonaniu Huenchulafa to właściwie uliczna improwizacja. Artysta występuje w pojedynkę, ale na scenie nigdy nie jest sam. Jego intencją jest nawiązanie kontaktu z publicznością i wykorzystanie dostępnego otoczenia do artystycznych celów. Dzięki temu przedstawienie zawsze jest nowe, świeże, inne.

Kamil
Żongler
/
Jarzyna

Kamil Malecki zgotuje publiczności spektakl z najlepszych składników sztuki cyrkowej. W przedstawieniu odnajdziecie elementy klaunady, żonglerki, pantomimy i ekwilibrystyki doprawione szczyptą dydaktyzmu. W czasie show dowiecie się dlaczego warto jeść jarzyny i czemu żonglowanie tasakami należy pozostawić profesjonalistom.

Critical
Mess
/
Dodai

Przed Wami spektakl grupy założonej przez żonglera i performera Stefana Singa. Pierwotnie artyści spotykali się w luźnym składzie, aby eksperymentować i improwizować. W międzyczasie z tych nieformalnych spotkań wyłonił się zespół Critical Mess, który łączy w swoich występach teatr, taniec i żonglerkę.

Matteo
Galbusera
/
The
Loser

Aktor, performer, artysta cyrkowy znany jest międzynarodowej publiczności jako król absurdu. Podczas tegorocznego festiwalu opowie historię samotnego i sfrustrowanego pracownika poczty, który szuka zapomnienia w niedzielnych wyprawach na ryby. Czas ten pozwala mu na nowo odkrywać siebie i marzyć o sukcesach.

Tres
de
la
Nada/
H2Oooops

Javier, Sergio i Jorge na oczach widzów odbędą podróż do wnętrza ziemi, aby odnaleźć życiodajne źródło. Umiejętności cyrkowe znacznie ułatwią im poszukiwania. Potrzebna będzie także pomysłowość, determinacja i pomoc publiczności. Spektakl ma charakter symboliczny.

Kacper
Wydmański
/Incredible
Equilibrium

W przypadku tego spektaklu balans to słowo klucz. Twórca show sięga po narzędzia cyrkowej ekwilibrystyki i oprawia je w komediowe ramy. Widzowie są świadkami różnorodnych trików, a wybrańcy stają się ważną częścią przedstawienia. W spektaklu udział bierze cała kolekcja specjalnie przygotowanych rekwizytów, takich jak kije golfowe, szklane kieliszki, bicze i żywy ogień.

Cie
Balltazar
/
Orkest
Bazar

Przed Wami trzech artystów z obu stron Morza Czarnego: Mołdawii i Armenii oraz ich scena na kółkach. Odwołując się do tradycji wędrownego cyrku, stworzyli muzyczne show poprzeplatane żonglerką, akrobatyką, balansem oraz sztuczkami magicznymi. Spektakl zachwyca energetyczną muzyką z mocnym akcentem etnicznym.

Compagnia
La
Fabiola/
Pay
attention
to
those
two

Zapowiada się prawdziwie bajkowy spektakl uliczny z niezwykłymi aktorami. Przed Wami FABIOLA i GIULIO - dziewczynka i jej pies. Ta zwariowana para porwie widownię w wir przygody do swojego marionetkowego świata. Nad wszystkim czuwać będą lalkarz i twórca lalek: Nives Valsecchi wraz z Giancarlo Casati.

PilkoPilko
/
One
Ball
Flash

Artystyczny duet, Julia i Liam, zaprezentują partnerską żonglerkę ubraną w magiczną choreografię. Swymi rękami wykreują abstrakcyjny świat kątów i krzywizn, w którym zasady fizyki istnieją na ich warunkach. Zaproszą do niego publiczność, tworząc miejsce do przygodnej improwizacji.

Teatro
Tatro
"Cirkus
Charms"

Kolorowy spektakl cyrkowy zrealizowany w duchu awangardy oczaruje widzów w każdym wieku. Znajdziecie tu jarmarczny humor, przedwojenną stylistykę cyrkową, muzykę na żywo, wspaniałe kostiumy, bajkową scenografię oraz historię z morałem. Artyści snują opowieść o ludzkim pragnieniu.

Maleta
Company
"Put
A
Spell
On
You"

W czasie zamkniętego, kameralnego pokazu dwóch artystów zsynchronizuje swoje umiejętności muzyczne i cyrkowe, aby zaoferować publiczności wyjątkowe show. Efekt ich scenicznej pracy to żywa magia. Hipnotyzujący rytm spektaklu wypełni całą przestrzeń cyrkowego namiotu.

La
Compagnie
Singulière
"SoliloqueS"

“SoliloqueS” to coś więcej niż pokaz cyrkowych umiejętności. To zaskakujące show, które stopniowo odkrywa przed widzem zasady rządzące sceniczną rzeczywistością. Reguły gry zmieniają się tu jak w kalejdoskopie - elementy, które jeszcze przed chwilą mogły szokować, nagle stają się normą.

Murmuyo
"¡Fuera!"

Artysta powraca na ulicę miasta z kolejnym show. Nie zabraknie w nim charakterystycznego humoru, czyli typowej dla Murmuyo klaunady. Publiczność jak zawsze będzie miała okazję budować spektakl razem z jego twórcą, zdając się na talent performera i na spontaniczny rozwój sytuacji. Przewodnim tematem spektaklu będzie problematyka przymusowych wysiedleń i eksmisji ludności.

L'Abile
Teatro
"Mago
per
Svago"

Niezrównany magik i jego ambitny asystent przedstawiają klasyczny pokaz iluzjonistyczny w pastiszowym wydaniu. Artyści budują swoje postaci tak, by kontrastowały ze sobą na scenie, bawiąc i zaskakując zgromadzonych widzów. Wzajemne relacje iluzjonisty i jego asystenta stanowią główny element komiczny i dezorientują publiczność w czasie wykonywanych trików.

Mattatoio
Sospeso
"Les
amants
du
ciel"

Ona i On. Powietrzny duet akrobatów gotowych na śmiałe wejścia i imponujące zejścia po ścianach miejskich budowli. W czasie festiwalu OFCA wystąpią na wieży kościoła świętego Jerzego. Wysokościowe show w ich wykonaniu to nietuzinkowy spektakl akrobatyczny z elementami tanecznymi i gimnastycznymi.

Rympau
Duo
"Ale
Rympau!"

Niezwykle zabawny i utalentowany duet, który wymyka się jednoznacznym klasyfikacjom artystycznym. Ich występy to mieszanka ekwilibrystyki, akrobatyki, tańca, gimnastyki i komedii. Jak sami przyznają do realizacji show potrzebne są dwa elementy - artyści i publiczność. W czasie spektaklu “Ale Rympau!” widzowie dostaną więc dodatkowe uprawnienia od performerów. To właśnie obserwatorzy zdecydują o doborze i przebiegu artystycznych popisów. Przewidziana jest duża dawka cyrkowej improwizacji i kiczu w najlepszym, kontrolowanym wydaniu.

Lorenzo
Cinotti
and
Jeanette
Flexonette
"Party!
Party!"

Dwoje cyrkowych komików wkroczy na festiwalową scenę OFCY, aby rozkręcić uliczną imprezę. Artyści reprezentują indywidualny styl muzyczny, który można określić jako “Party! Party!”. To jedyny w swoim rodzaju popis aktorskich umiejętności parodystycznych w dźwiękowej aranżacji. Jeanette i Lorenzo zaprezentują publiczności przegląd muzyków, tancerzy i cyrkowych wirtuozów w satyrycznym ujęciu.

Cia.
ES
circ
"TEI
TEI"

Artysta w swoim show łączy różne techniki cyrkowe z ekspresyjną choreografią i wymowną grą aktorską. Publiczność może spodziewać się widowiska teatralnego, w którym dominuje gest, ruch, żonglerka i manipulacja obiektami. W powietrzu zawirują więc piłki i maczugi, a uliczną scenę oplecie taśma, tworząc zgrabne konstelacje.Cia. ES circ porwie widza w refleksyjną podróż po wykreowanym świecie. Wykorzystując uliczne “tu i teraz”, zaprosi go do odegrania wspólnej roli w tej sztuce. Granice spektaklu wyznaczy wyobraźnia artysty, metry taśmy i chęci publiczności.

Tobia
circus
"Equilibrium
tremens"

Szczupły i zwinny dżentelmen rzuca wyzwanie grawitacji w swoim ulicznym show. “Equilibrium tremens” to nieco surrealistyczny pokaz balansowania i wyrafinowanej klaunady. Artysta zabiera widza w podróż po krainie cyrkowego absurdu, w której można podziwiać lekkie instalacje utworzone z mioteł, samotnego krzesła i skrzyni na sceniczne rekwizyty. W tym osobliwym otoczeniu balansuje postać performera.

La
Sbrindola
"Shock
Em
All",
"Vibrella
Sound"

Dwóch artystów, dwie konwencje i dwa spektakle to energetyzująca dawka rozrywki, wobec której trudno przejść obojętnie. Włoska grupa La Sbrindola narodziła się ze spotkania i przyjaźni nietuzinkowych performerów: perkusisty Marco Macchione i żonglera Leonardo Cristiani. Ich umiejętności łączą się w nieprzewidywalnym show ulicznym “Shock Em All” oraz przy okazji muzycznego transu na czterech kółkach, w spontanicznej imprezie “Vibrella Sound”. Fuzja form artystycznych przejawia się w obu spektaklach, ale w różnych proporcjach. “Shock Em All” to żonglerka z sekwencjami akrobatycznymi, balansowanie w obręczy i na jednokołowym rowerku, okazjonalne triki z ogniem, a wszystko to odbywa się przy wtórze dźwięków uwolnionych z perkusji. Jest jeszcze goryl… ale jego uczestnictwo w show owiane jest tajemnicą. “Vibrella Sound” natomiast to - jak mówią twórcy - “pomysł zrodzony na najgorszych ulicach najlepszych europejskich festiwali”. To spontaniczna, muzyczna parada artystów i towarzyszącej publiczności w energetyzujących rytmach bass music, glitch, d'n'b, funk, r'n'r. Dozwolone są tu tylko soczyste remiksy i taneczny szał. Artyści zamieniają swój cyrkowy samochód w wyspę bitów i zapraszają do wspólnej imprezy wszystkich wyznawców dźwięku.

Eric
Tarantola
"L'Orchestre
imaginaire"

Artysta, o muzycznym wykształceniu i teatralnym zacięciu, stworzył niebanalne show uliczne z udziałem ręcznie wykonanych i autorsko stuningowanych instrumentów. Eric Tarantola zdumiewa publiczność, grając na przedmiotach codziennego użytku, starym, połatanym puzonie, czy elektroakustyku łączącym gitarę i banjo. Muzyk sięga po instrumenty pojedynczo i nagrywa ich muzyczną sekwencję za pomocą specjalnego urządzenia. Następnie dźwięki tworzą zapętlony utwór gotowy na przyjęcie kolejnych instrumentalnych warstw. Dzięki temu zabiegowi kompozytor kreuje wyjątkową przestrzeń, która jest miejscem spotkań świata cyrku i muzyki. Eric Tarantola swoją twórczość składa z różnych gatunków i linii melodycznych. W czasie koncertu widzowie odnajdą elementy z pogranicza jazz-fusion, funku, reggae, czy salsy.

Ernest
the
Magnifico
"Ernest
the
Magnifico"

Przedstawiamy uliczne show z pogranicza komicznej kaskaderki oraz cyrkowego performansu. Artysta w czasie występu staje się kreatorem dobrego humoru. Oryginalny i spontaniczny porywa publiczność do odgrywania szalonych scenek. Wygląda jak profesjonalny kaskader hollywoodzkiego kina akcji z lat 80. Jest sympatycznie przerysowany, charyzmatyczny i wyjęty z kompletnie zwariowanej rzeczywistości. Przy tym nie stroni od pozornie niebezpiecznych trików, a jego ulubionymi rekwizytami cyrkowymi są... skoczek pogo i widelec. Ernest the Magnifico to stały gość europejskich, kanadyjskich i australijskich scen festiwalowych. Śmiało można stwierdzić, że poczuciem humoru i profesjonalizmem zjednał sobie międzynarodową publikę.

PSiRC
"Acrometria"

Tytułowa “Acrometria” to jedna akrobatyczna konstelacja złożona z trzech artystycznych ciał. To także emocjonalna historia opowiedziana ruchem i gestem. Tajemnicza geometria w ludzkiej formie określająca zasady między materią, umysłem i duszą. Artyści - Adrià Montaña, Wanja Kahlert i Anna Pasqual - od lat spotykają się na scenie, ukazując publiczności swoje bogate doświadczenie akrobatyczne i poetycką wrażliwość. W ciągu kilku minut trio zabierze widza do innej rzeczywistości. Spotkacie się z wykonawcami w świecie żywej geometrii, ruchomych form, zwinnych, lekkich i spektakularnych układów akrobatycznych. Show odbędzie się w Sali Widowiskowej MOKiS. Na spektakl obowiązują płatne wejściówki - do kupienia online lub stacjonarnie w festiwalowym Infopunkcie.

Pan
Ząbek
"Powrót
do
przeszłości"

Tytułowa podróż do przeszłości stanowi punkt wyjścia do budowania nowej opowieści Pana Ząbka. W czasie tego show nie obowiązują konwencjonalne reguły, a sam scenariusz pozwala artyście na sceniczną improwizację. Publiczność ma znaczący wpływ na rozwój wydarzeń. Iluzjonista może jedynie swymi umiejętnościami prowadzić widza do wielkiego finału. Z widowni wyłoni także śmiałka, który stanie na scenie oko w oko z performerem. Zdradzimy, że za swoje starania otrzyma nagrodę lub w razie porażki straci coś więcej niż czas. “Powrót do przeszłości” to uliczne show zamknięte w małej walizce, przepełnione tak zwanymi popisami kieszonkowca i komicznymi gagami. Niezrównany humor zawodowego klauna i jego zręczne zwodzenie widza sprawiają, że cały spektakl stanowi doskonałą, familijną rozrywkę.

Zap
"The
Zap
Show"

Kompletnie zwariowane trio zaprasza na koncert z elementami autorskiej klaunady. W czasie show publiczność pobawi się w swingujących rytmach akustycznych instrumentów, zaśmiewając się jednocześnie ze scenicznych gagów. Energetyzującej muzyce na żywo towarzyszyć będą partie wokalne, teatralne, humorystyczne rekwizyty i nieprzewidywalne gesty. Kompozycje muzyków sięgną do korzeni gatunkowych - swingu, bluesa, jazzu i reggae - splatając je według własnych reguł w dziwaczną i nieco absurdalną dawkę dźwiękowej energii.

Cirque
Inextremiste
"Inextremiste
"

Przedstawiamy cyrkowego szaleńca i jego akrobatyczne show uliczne opowiadające o ekstremistycznych wybrykach. Surowa dekoracja spektaklu budzi niepokój, a tajemnicza postać z butlami gazowymi w ręku zdecydowanie potęguje to wrażenie. Nic bardziej mylnego! Na widzów czekają imponujące pokazy akrobatyczne na trampolinie, w których artysta lekceważy prawo grawitacji i zdroworozsądkową ostrożność. Z wprawą balansuje na ruchomych przedmiotach i wysokich instalacjach. Obserwując popisy performera z użyciem butli gazowych, na pewno nie można posądzić go o brak równowagi, natomiast w każdym innym aspekcie wygląda podejrzanie. Nie ma tu jednak ani miejsca, ani czasu na lęki - dopuszczalny jest tylko śmiech i podziw, a jedynym możliwym “BUM” jest wybuch wielkich braw.

Lords
of
Fire
"Golden
Phoenix"

Show, które kumuluje najbardziej widowiskowe popisy z ogniem w 12-minutowym programie. Artyści podczas spektaklu wykonują skomplikowane akrobacje z płomieniami, jak chociażby taniec z ognistymi poi i smoczymi kijami. Widzowie dostaną zachwycający teatr ognia z doskonałą choreografią, kostiumami, muzyką a przede wszystkim z pirotechnicznymi sztuczkami i cyrkową akrobatyką. Złoty, płonący feniks w wykonaniu litewskiej grupy Lords of Fire rozjaśni wieczorne niebo miasta i rozgrzeje publiczność spektakularnym występem.

Matthias
Romir
"Schwarz"

Uliczne show pełne groteskowego humoru i słodko-gorzkich scenariuszy. Artysta bawi widzów cyrkowymi popisami z pogranicza żonglerki, akrobatyki i pantomimy, ukazując przy tym ludzki los pełen wzlotów i upadków. Spektakl nabuzowany jest energią, sceniczną ekspresją i często bardzo dziwnymi pomysłami. Historię opowiada postać, nieco absurdalna, przemierzająca sceniczne życie na rolkach. Finał show z pewnością przyniesie widzom wiele satysfakcji, ale zanim nastąpi, artysta zapewni zgromadzonym dużo ekspresyjnej żonglerki, klaunady o skrajnych emocjach i wartkiej akcji scenicznej.

The
Fire
Life
Theatre
"Young
And
Dangerous"

Kobiecy pokaz ognia z użyciem ulubionych rekwizytów, charakterystycznych dla fireshow. Znajdziecie tu płonące wachlarze, smocze kije, ogniowe poi, rozgrzane instalacje przestrzenne oraz iskrzące race. Spektakl charakteryzuje fantastyczna choreografia naznaczona kobiecą siłą, plastycznością i witalnością. Tancerki w czasie show podejmują próbę okiełznania żywiołu i nadania mu elektronicznego brzmienia. Płomienie pulsują na scenie w rytmie ciężkich, szorstkich dźwięków a kobiece dłonie artystek formują z nich roztańczone kształty.

Azislight
"Rock
Star"

Fireshow w rockowym stylu i koncertowej aranżacji scenicznej to kolejna propozycja w ramach festiwalowego spektaklu ognia. Tancerze zamienią się w muzyczne gwiazdy, które wzniecą na scenie prawdziwe płomienie! W czasie show zobaczycie płonące mikrofony, rozgrzane hula hoop, kolorowe race dymne, przestrzenne instalacje wirujące w ogniu i gitary z efektem pirotechnicznym. W tym pokazie na pewno nie zabraknie humoru, dobrej rozrywki i pracy z ogniem na wysokim poziomie artystycznym i technicznym.

Notopop
/
koncert

Electro-popowe trio wystąpi na muzycznej scenie OFCY. Zespół czerpie inspiracje ze współczesnych syntezatorowych brzmień, ale równie chętnie sięga po klasykę britpopu i elektroniki. Na ich koncertach brudny bit przeplata się z dźwiękami cytry, w kawałkach wybrzmiewa elektryzująca gitara, a mocne uderzenie basu zachęca do tańca. Band przygotowuje się do wydania swojej pierwszej płyty i ze świeżym, cieplutkim materiałem zagości na ulicznej scenie festiwalu.

Pan
Ząbek
"Wystrzałowy
numer"

Klaun, iluzjonista, barwny i groteskowy artysta uliczny, który potrafi zaskoczyć widza, jednocześnie rozśmieszając go do łez. W czasie festiwalu zaprezentuje spektakl łączący elementy cyrkowej magii i błazeńskiej klaunady. Przy pomocy wielkiej armaty i kuli do kręgli artysta wykona karcianą sztuczkę iluzjionistyczną. Czy wszystko pójdzie zgodnie z planem? Tego nie może być pewien nawet sam twórca. Będzie głośno, kolorowo i zabawnie jak na klauna przystało. Do tego - element zaskoczenia gwarantowany.

Murmuyo
"¿Quieres
ser
mi
amigo?"

Po tym występie możecie spodziewać się dosłownie wszystkiego! Mało prawdopodobne, że znany Wam performer usiedzi na miejscu. Przyszykujcie się więc na przecieranie miejskich szlaków i wciąganie do grona zaprzyjaźnionej publiki napotkanych przechodniów. A uściskom nie będzie końca… Oczywiście całemu artystycznemu przedsięwzięciu potowarzyszy prowokacyjne poczucie humoru, cyrkowe rekwizyty, oprawa godna najlepszego klauna w swojej klasie oraz dużo energii i spontanicznego śmiechu.

The
Charming
JAY
"Smoky
Jazz
Club"

Klasyczna magia w połączeniu z jazzowym klimatem tworzy postać ulicznego performera, dostojnego i urzekającego swoimi manierami cyrkowego iluzjonisty. Artysta, łagodny i subtelny w podejściu do sztuki ulicznej, nie narzuca się widzowi swoimi umiejętnościami, ale skupia jego uwagę perfekcyjnie wykonanymi numerami. Zawsze stara się być zręcznym magikiem, jednak gdy tylko dopuści publiczność bliżej serca sceny, pokazuje swoje drugie oblicze.

The
Hypnotunez
/
koncert

Prawdziwy atak dźwięku i pozytywnej energii koncertowej prosto z Ukrainy. Połączenie swingu i jazzu z punkiem i bluesem daje wybuchową mieszankę muzyczną i charakterystyczny “brudny” dźwięk z zadymionych lokali sceny undergroundowej. Duży wachlarz instrumentów, w tym kontrabas, puzon czy saksofon barytonowy od razu porywa publiczność do tanecznej zabawy, a charakterystyczny głos wokalisty wprowadza niezrównany klimat w czasie całego show.

Matthias
Romir
"Life
is
Short
Stories"

Słodko-gorzki zbiór teatralnych anegdot o życiu, jego znaczeniu i szaleństwie w jakie może popaść człowiek. Spektakl niemal w całości odgrywany jest jedynie za pomocą gestu i ruchu, bez zbędnych słów. Artysta, wszystko co chce nam przekazać o tajemnicy istnienia, jest w stanie wyrazić mową ciała i sztuką cyrkową. Show składa się zarówno z jasnych i dosadnych mini-historii jak i abstrakcyjnych wyobrażeń na temat ludzkiego życia. Artysta demaskuje smutki i ograniczenia, lęki i obsesje, ale też odkrywa wielką nadzieję jaką nosi w sobie człowiek. Spektakl bazuje na technikach teatralnych, cyrkowej żonglerce i tragikomediowych gagach w wykonaniu zawodowego klauna.

Eccentrici
Dadarò
"Vote
for"

Pusty plac, scena w trakcie budowy, oczekiwanie na gościa specjalnego to niepozorny wstęp do prześmiesznego widowiska włoskiej trupy cyrkowej. Artyści w czasie ulicznego show Vote for budują komizm sytuacyjny wokół planowanego wystąpienia burmistrza miasta... Czy jednak do niego dojdzie, to nie jest już istotne. Prawdziwymi gwiazdami spektaklu są bowiem robotnicy miejscy, którzy wśród cyrkowych gagów, akrobacji i ulicznej magii budują scenę dla wspomnianego gościa. W swoim niebieskim samochodzie dostawczym, o wymiarach malucha, mają wszystko czego potrzeba, aby porwać publiczność do wspólnej zabawy.

Marcin
Ex
Styczyński

"Plucie
Ogniem
(fire
breathing
show)"

Plucie ogniem, zwane również ognistym oddechem czy smoczym ogniem, to jeden z bardziej spektakularnych popisów cyrkowych. Trik obarczony jest sporym ryzykiem, wymaga więc precyzji i doświadczenia od performera. W czasie tegorocznej OFCY będziecie mogli obserwować pracę połykacza ognia od podstaw. Marcin Ex Styczyński przeprowadzi widzów przez tajemnicę cyrkowej sztuki ognia. Podczas pokazu zobaczycie szereg przygotowań do poprawnie wykonanego i spektakularnego show.

Tiny
Beat
"Livelooping
Beatbox
Show"

W muzycznym programie OFCY nie zabraknie koncertów na najwyższym, światowym poziomie. Tiny Beat, mistrz Czech i jeden z TOP16 beatboxerów na świecie, zgotuje słuchaczom niezłą ucztę pełną tłustych bitów. Show będące kompilacją muzyki hip hopowej, drum and bass, dubstep, electro to jedna z atrakcji tegorocznego festiwalu. Artysta obok beatboxu zajmuje się także liveloopingiem. Pracuje ze znanymi motywami muzyki popularnej. Klasyczne konwencje i rozpoznawalne bity to dla niego plastyczny materiał do tworzenia własnych kompozycji muzycznych.

3kings
/
koncert

Zespół wykonujący muzykę klubową w całkowicie nowej odsłonie. W czasie akustycznego występu usłyszycie autorskie utwory inspirowane muzyką drum and bass, disco, house. Artyści z 3kings chętnie improwizują na scenie, dają ponieść się muzyce i energii płynącej z widowni, dzięki temu ich utwory nigdy nie brzmią identycznie. To zespół niepowtarzalny, jedyny w Polsce o takim profilu muzycznym oraz jeden z nielicznych w Europie. Nie możecie więc odpuścić tego występu. Czeka Was energetyczna przygoda muzyczna i doskonała uliczna impreza taneczna. Ten zespół potrafi porwać widownię do wspólnej zabawy z dźwiękiem.

Deberenis
Circus
"Between
Dexterity
and
Disaster"

Pokaz akrobatyczny pary klaunów to tragikomedia w najlepszym wydaniu. W czasie spektaklu bohaterowie show są zawsze krok od katastrofy, oczywiście kontrolowanej. Ich niesamowite umiejętności cyrkowe przepuszczane są przez filtr uśmiechu i dystansu do własnych zdolności. Between Dexterity and Disaster to występ, który bawi do łez, ale również wzbudza zachwyt. Żonglowanie synchroniczne i w pojedynkę, balansowanie na wysokości przy użyciu taśmy i huśtawki, wykorzystywanie pracy z ciałem przy sztuczkach akrobatycznych to główne elementy tworzące spektakl. Do tego dodajmy charyzmatyczny duet damsko-męski, cyrkowe zabiegi humorystyczne i angażowanie widowni w akcję sceniczną i mamy kompletny opis tego wyjątkowego pokazu ulicznego.

Circocentrique
"Respire"

Akrobatyczny duet ze Szwajcarii zaprezentuje hipnotyzujące show Respire. Kunszt artystów będzie można podziwiać na deskach Sali widowiskowej. Specjalnie dla widowni cyrkowcy wykreują tajemniczy i intymny świat złożony z wirujących obiektów, gry świateł i ekspresji ciała. Rytm całemu przedstawieniu nada miarowy oddech powołujący do życia sceniczną opowieść. Spektakl łączy w sobie elementy akrobatyki, technik parateatralnych i cyrkowych.

"Ciro
Cavallo
Show"

Show prowokujące do uśmiechu, żywiołowe i wciągające do wspólnej zabawy z ulicznymi konwencjami Nowego Cyrku. Artysta pokazuje publiczności dzień z życia swojego bohatera, ukrywającego się pod maską konia, a może konia udającego człowieka? Granica między kreacjami jest bardzo płynna, a humor jaki towarzyszy całemu wystąpieniu niemal zupełnie ją rozmywa. Artysta podporządkowuje swojej zręczności przedmioty codziennego użytku. Manipuluje nimi ku uciesze publiczności, żongluje i wreszcie pokonuje wielki pierścień ognia na swoim bicyklu. Przyświeca mu przy tym jeden cel: szerzenie radości.

Cia
El
Cruce
"Punto
y
Coma"

Spektakl Punto y Coma porywa widza w podróż po cyrkowej krainie groteski. Twórcy show konstruują własną wizję świata - przerysowaną z elementami humorystycznej makabry - przypominającą filmową stylistykę Tima Burtona. Para artystów z Cia El Cruce wypełnia stworzoną przestrzeń sceniczną popisami akrobatycznymi i żonglerskimi. Aktorzy opowiadają przy tym historię magiczną, ale i niepokojąco znajomą. W tym show wszystko współgra idealnie - zarówno kostiumy i charakteryzacja, jak i wybrane techniki aktorskie oraz cyrkowe.

Elkote
"He
is
not
capable"

Ekscentryczny, prześmieszny i nieustraszony performer uliczny, który potrafi zaskoczyć publiczność jak nikt inny. Jego spektakle w dużej mierze składają się z improwizowanych sekwencji komediowych, do tego należy dodać akrobatyczne umiejętności, umiłowanie do slackliningu na konkretnych wysokościach i manipulowanie cyrkowymi rekwizytami. Elkote to już prowokator, czy może ciągle artysta-klaun? Być może planowany występ przyniesie jakieś satysfakcjonujące odpowiedzi. Na pewno będzie zabawnie… więcej szczegółów artysta nie chce zdradzić nawet organizatorom.

Soralino
"Inbox"

Artyści kreują mały, kanciasty świat w całości skonstruowany z kartonów. Tajemniczy twórcy są nieco absurdalni w swoich prochowcach skrywających żonglerskie atrybuty. Odgrywają dla widza cyrkowe sztuczki, wirując wśród tekturowych rekwizytów - żonglują i balansują, budują i niszczą. Spektaklowi towarzyszy muzyka akordeonu uwolnionego z przypadkowego pudła, oklaski publiczności i salwy śmiechu. Inbox to show o bardzo subtelnym, tanecznym przebiegu z wielką dawką żonglerskich umiejętności i akrobatycznych popisów.

Murmuyo
"Fisura"

Artysta powraca na uliczną scenę miasta, aby zaprezentować widowni kolejne show. Tym razem ma w planach budowę teatralnego cyrku, ale będzie potrzebował do tego całej gromady aktorskich osobowości. Kto odegra główną rolę w jego spektaklu, a kto będzie musiał zadowolić się jedynie asystą przy najważniejszych improwizacjach? Murmuyo ma oko do talentów, na pewno znajdzie wśród Was odpowiednich aktorów do swojego show. Przygotujcie się na ekscentryczne popisy, prowokacje i niekończącą się salwę śmiechu.

Claunódromo
¡Llévame!

Artysta cyrkowy, klaun, któremu w czasie show ¡Llévame! towarzyszy własna, wędrowana scena. Cyrkowy gabinet różnorodności na trzech kółkach przywodzi na myśl baśniowe konstrukcje ze steampunkowymi elementami. Wykorzystując komizm sytuacyjny, cyrkowe sztuczki i elementy pantomimy, artysta snuje subtelną opowieść, w której centrum znajduje się ekscentryczny bohater. Claunódromo nie tylko bawi publikę, ale również wciąga ją do odgrywanej fabuły, przez co gwarantuje niezapomniane wrażenia sceniczne.

Lords
of
Strut
"Family
Show"

Dwóch komików z Irlandii zgotuje uczestnikom tegorocznej OFCY niezapomniane show - a konkretnie Family Show. W czasie tego występu namiot cyrkowy zostanie kompletnie spowity oparami absurdu. Spektakl przygotowany przez klaunów z zacięciem akrobatycznym, fantastycznie przerysowany i kuriozalnie śmieszny, rzuci widownię w wir zabawy.

Kejos
-
"Miasto,
którego
nie
było"

Spektakl, którego głównym bohaterem jest miasto to opowieść o niezwykłym, wielokulturowym, magicznym Lublinie - miejscu nieustannego krzyżowania się kultur, postaw, sposobów na życie. Wizja przestrzeni, zarówno tej namacalnej jak i onirycznej, tworzy fabularny świat po części zrodzony jedynie w wyobrażeniach twórców. Poprzez przywołanie fikcyjnych bohaterów z lubelskich legend i historycznych postaci, nierozerwalnie złączonych z miastem, publiczność będzie musiała sama zdecydować, czy Lublin w tej wersji jest miejscem realnym, czy takim, które nigdy nie istniało.

Compania
Circolabile
-
"Two
seconds"

Performer cyrkowy, żongler, człowiek balansujący na krawędzi… krzesełka turystycznego. Zapraszamy na dwa występy tego nietuzinkowego artysty - uliczne show i sceniczny pokaz. Koncept przedstawienia "Two seconds" został oparty na zasadzie dwóch sekund, jako bezpiecznej odległości pomiędzy dwoma pojazdami w ruchu. Menozzi, wraz ze sceniczna partnerką, postanawiają nagiąć tę zasadę, tworząc jej własną, akrobatyczna wersję. Bowiem kiedy dwóch klaunów decyduje się na wakacje, odległości stają się dla nich subiektywną sprawą. Podczas show zobaczycie manipulacje obiektami różnej wielkości - od krzesła po namiot, teatr ruchu, akrobatykę i niemało komicznych gagów.

Cia
Intrepidos

Występ akrobatyczny i żonglerski o dużym ładunku komicznym - po takim show jak “A Lucky Strike” możecie się więc spodziewać wielkiego boom. Na ulicznej scenie zaprezentują się dwie ekscentryczne postaci o wesołym usposobieniu i żywiołowym temperamencie. Cyrkowe akrobacje damsko-męskiego duetu będą odbywały się zarówno na poziomie ulicznej sceny, jak i na “jej wysokości”- cyrkowej linie. Manipulacje własnym ciałem w pojedynkę i w duecie, żonglowanie z równoczesnym balansowaniem na wysokości okraszone pozytywną energią bijącą od artystów, to w wielkim skrócie opis show dwójki performerów.

Kraków
Street
Band

Prezentujemy zespół uliczny, którego w rodzinnym mieście przedstawiać nikomu nie trzeba. Formacja w ekspresowym tempie stała się bowiem muzyczną wizytówką Krakowa. Repertuar zespołu rozbrzmiewa na ulicach polskich i zagranicznych miast od 3 lat, a wszystko zaczęło się od wspólnej pasji kilku profesjonalnych muzyków, na co dzień zaangażowanych we własne, odrębne projekty. Jak sami twórcy wspominają - uliczne granie miało być tylko sposobem na spędzenie wolnych dni między koncertami, jednak entuzjastyczne reakcje publiczności zweryfikowały ich zamiary.

Guga
Morales

Niezwykle utalentowany cyrkowy showman, artysta specjalizujący się w żonglowaniu i balansowaniu przedmiotami. W swoich występach łączy klasyczną konwencję cyrkową ze sztuką improwizacji i elementami teatru ulicznego. Porywa publiczność precyzją oraz technicznym warsztatem. Jego show wymaga bowiem doskonałości w wykonywaniu prezentowanych sztuk cyrkowych. Jednoczesne żonglowanie różnymi przedmiotami, balansowanie na jednokołowcu i mistrzowskie utrzymywanie w równowadze rekwizytów ustawionych w piramidę, to znak rozpoznawczy artysty.

KEJOS
-
Pitagoras
3D

Spektakl będący częścią większego projektu Pitagoras.pro-ject, inspirowanego naukami Pitagorasa, geometrią oraz związkami sztuki i nauki. Produkcja teatralno-cyrkowa osadzona jest w świecie 3D, w której żonglerka, elementy akrobatyki, ruch ciała i obiektów są narzędziami do mierzenia ciemnego Kosmosu, powykręcanego jak spirala. Bohaterką inscenizacji jest postać tragikomiczna, samozwańcza profesor szukająca odpowiedzi na nurtujące ją pytania. Wierzy, że dzięki mierzeniu znajdzie wzór doskonały i rozwiąże zagadkę konstrukcji Wszechświata.

The
Trick
Brothers

Przedstawienie “Riverside” (“Plovárna”) to humoreska z mocnym akcentem cyrkowego show. Bazuje na motywach czeskiej powieści “Summer of Caprice” autorstwa Vančury. Żonglujący aktorzy - piękna kobieta i dwóch mężczyzn z retro wąsikami, przeniosą widzów w lata 20. Atmosfera dawnych czasów wypełni scenę, a artyści zaczarują publiczność subtelną grą aktorską i cyrkowymi sztuczkami. Przedstawienie to leniwa wizja wakacji w przedwojennym stylu. Jednak nudą z pewnością nie powieje. Spektakl wypełniają pokazy żonglerskie - solo i w układzie, elementy akrobatyki, taneczne improwizacje, delikatne gesty i nienachalny humor w czeskim stylu.

Izimagic
Duo

Sebastien i Rebecca to artystyczny duet tworzący show “Metamorphosis”, występ bazujący na iluzji i magii scenicznej. To niepowtarzalny pokaz łączący elementy improwizacji, złudzeń wizualnych, scenicznych metamorfoz aktorów, angażowania publiczności. Oferuje wszystko, co prawdziwy Magic Show powinien zawierać - od manipulacji małymi przedmiotami, po spektakularne iluzje. Sebastien jako magik z wieloletnim doświadczeniem wszystkie elementy swojego występu wykonuje z największą precyzją i techniczną doskonałością, nie zapominając jednak o sztuce ulicznej improwizacji i komediowym podejściu do życia.

Compagnia
Circolabile
-
"O
Like…
Peanut"

Performer cyrkowy, żongler, człowiek balansujący na krawędzi… krzesełka turystycznego. Zapraszamy na dwa występy tego nietuzinkowego artysty - uliczne show i sceniczny pokaz na deskach Sali widowiskowej, w którym Menozzi wystąpi w duecie z Christel Dicembre. "O Like… Peanut" to jednoosobowe show o dużym ładunku komicznym. Na ulicznej scenie zobaczycie postać klauna parającego sie żonglerką prosto z placu budowy. Rolki montażowe, taśmy izolacyjne, kartonowe pudełka sprzeciwiają się prawom grawitacji, stając się narzędziami cyrkowych sztuczek.

Troligoblin

Wrocławscy artyści cyrkowi Marta i Su to duet wykonujący żonglerkę z użyciem diabolo. Wypracowane układy świadczą o niezwykłym zgraniu pary artystów, o ich kunszcie technicznym oraz... teatralnym wyczuciu. W czasie ulicznego występu “Szpulka Show” duet wcieli się w role artystów urodzonych w cyrku - wnuka kuglarskiego wynalazcy i czułej opiekunki zwierząt. Razem odkrywają magiczne właściwości tajemniczej szpulki, skonstruowanej przez dziadka bohatera.

Sari
Mäkelä

“The Great Granny Show” to pokaz jedynej w swoim rodzaju cyrkowej akrobacji kipiącej humorem. Bohaterką występu jest zwykła staruszka - w chustce na głowie, fartuszku i z miotłą w ręku. Okazuje się jednak, że ma w sobie zaskakująco dużo wigoru. To właściwie niesamowicie elastyczna, energiczna akrobatka w podeszłym wieku, która czyni cuda z hula hop, metalowymi obręczami i dosłownie staje na głowie, żeby wprowadzić publikę w zachwyt. Jej dzikim akrobacjom towarzyszy muzyka rockowa i oklaski widowni.

Quatuor
Stomp

Czterech artystów i cztery żywioły, które wezmą w posiadanie każdą ulicę, oczarowując równocześnie dowolną widownię. Pasja, energia, radość w czystej postaci przeplatają się z chirurgiczną precyzją podczas akrobatyczno-żonglerskiego show. Co ważne - sami artyści nie wiedzą, co dokładnie zaprezentują. O tym decyduje publiczność oraz… ogromna kostka, która wyznacza losy trupy niczym historię postaci ze świata gry fabularnej. Przedstawienie “What’s Next?” to zabawa, w której dominuje ślepy los.

Goma

Goma i jego “The Atari Show” to nieustanna zabawa w żonglowanie - przedmiotami, kontekstami, żartami sytuacyjnymi. Artysta posiada niezwykły talent do prowokowania i rozśmieszania. Codzienne sytuacje z powodzeniem zamienia w uliczną grę i komedię z udziałem publiczności. Elementem charakterystycznym jego występów jest muzyka. Goma wykorzystuje urządzenie zapętlające dźwięk, aby prowokować widownię motywami muzycznymi ze znanych filmów i animacji.

Stefan
Sing
-
Entropia

Artysta - żongler, którego będzie można podziwiać zarówno na scenie, jak i podczas ulicznego show. Występ uliczny “Entropia” to solowa impresja żonglerska, z pozoru chaotyczna i przypadkowa, a w rzeczywistości przemyślana z niezwykłą precyzją. Piłki w rękach Singa, w liczbie bliskiej stu, to nie tylko narzędzie sceniczne, to także główny element scenografii i nośnik emocji. W skrócie - ekstatyczna i hipnotyzująca żonglerska wirtuozeria, będąca metaforą tworzenia i destrukcji.

Parnas
Brass
Band

Grupa sześciu młodych i utalentowanych muzyków, studentów oraz absolwentów Akademii Muzycznej w Katowicach. Ich twórczość inspirowana jest uliczną muzyką wykonywaną przez nowoorleańskie zespoły dęte. Repertuar zespołu zaspokaja gusta szerokiej publiczności. Znaleźć w nim można zarówno standardy muzyki jazzowej jak i nowe aranżacje znanych przebojów muzyki popularnej. Pomimo młodego wieku artyści zgromadzili na swoim koncie spore doświadczenie sceniczne.

Lascar
Fire
&
Light
Theatre

Fireshow “James Bond” w wykonaniu grupy Lascar to jedna z tegorocznych propozycji w ramach pokazów teatru ognia. Pirotechnika sceniczna w tanecznej oprawie, zjazdy linowe, plucie ogniem, płonące poi i smocze kije - to tło rozgrywającej się na scenie historii rodem z filmów szpiegowskich. Lascar rzuci Was w sam środek opowieści o pięknych złodziejkach z gorącym temperamentem i nieustępliwym agencie MI6.

Murmuyo

Prezentujemy prawdziwego artystę ulicy! Klauna, dzięki któremu przypadkowi przechodnie, kierowcy, rowerzyści stają się nagle aktorami w przedstawieniu cyrkowym, a przejeżdżające obok autobusy i samochody - rekwizytami, zabawkami i scenografią. Artysta wykorzystuje ruch uliczny do swojego show - bawi, stawiając ludzi w nietypowych dla nich sytuacjach. To uliczne show opiera się na zaskoczeniu i prowokacji, a scenariusz piszą wraz z artystami przypadkowi uczestnicy kuglarskiego zamieszania, tu i teraz.

Ola
Muchin

Występ uliczny “Kukuryku” to jednoosobowe przedstawienie autorstwa Oli Muchin, w którym sztuka ulicy spotyka się z magią teatru lalek. Artystka kreuje historię światowej sławy magika Osvaldo Drewno, któremu towarzyszy wierna i zarazem niekonwencjonalna asystentka Kura. W tej filcowej, ulicznej wariacji pojawiają się także inni bohaterowie, równie ciekawi, a towarzyszą im niezmiennie zaskoczenie, śmiech i odrobina magii.

Luca
Bellezze

Przed Wami włoski performer, klaun, artysta parateatralny. Na ulicach miasta wystąpi ze swoim show “Melafilo” - przedstawieniem subtelnym, cichym, pełnym życzliwych uśmiechów i delikatnych gestów. Artysta już od pierwszych chwil stara się nawiązać nić porozumienia z publicznością. Używa przy tym scenicznych rekwizytów, dzięki którym jego zamiar nabiera dosłowności: sznurki, nici, druciki, zwoje waty cukrowej. Angażuje widzów do swojego show, ucząc jak przekazywać dobre emocje.

Stefan
Sing
&
Cristiana
Casadio

Artysta - żongler, którego będzie można podziwiać zarówno na scenie, jak i podczas ulicznego show. Na deskach Sali widowiskowej pojawi się w duecie z Cristianą Casadio, w przedstawieniu “Tangram”. To połączenie żonglerki, tańca i teatralnych form wyrazu. Show, w którym sceniczny minimalizm uwypukla pasję artystów, emocje i piękno ludzkiego ciała. To opowieść o miłości przeplatającej się z gniewem. Artyści kreują historię o namiętności, władzy nad drugim człowiekiem, ludzkich złudzeniach.

Emiliano,
"in"

IN to subtelna historia o byciu wewnątrz i na zewnątrz poprzez zabawę przedmiotem w przestrzeni i przestrzenią samą w sobie. Emiliano jest mistrzem gestu i kreacji opartej na manipulacji obiektami i emocjami. To także niepowtarzalny pokaz błazeństwa, w którym udział publiczności jest nieunikniony.

Spektrum

Czterech artystów prezentuje całe spektrum możliwości wykorzystania cyrkowych rekwizytów. Żonglerka w różnych odmianach, akrobatyka, sceny solowe i układy grupowe – ani przez chwilę nie można się nudzić. „Spektrum” to spektakl oparty przede wszystkim na wizualno-ruchowym aspekcie żonglerki i eksponujący jej niezwykłą harmonię.

Nestor

To jednoosobowe show, które zawiera elementy żonglerki i chodzenia po linie. Przedstawienie łączy w sobie teatr, poetycki cyrk i subtelną klaunadę. Wyciszony i naiwny Nestor eksploruje przestrzeń z zuchwałością, czasami niezdarnie, ale z wielkim zapałem buduje świat ze swoich snów. Piękna wizualnie gra bogata w poezję i muzykę.

synergy
art

Synergy Art w swoich wystąpieniach – poza ogniem – wykorzystuje światła LED oraz elementy pirotechniczne. Niesamowita scenografia, pełna charakteryzacja i zaskakujące efekty specjalne zachwycą każdego, kto uda się na ich występ. Podczas OFCA zaprezentują przedstawienie „Ex Machina”, przedstawiające jedną noc z życia fabryki.

Klinika
Lalek

Niepowtarzalne lalkowe widowisko cyrkowe, w którym w rolach zwierząt występują lalki i marionetki zwierząt w ich naturalnych wielkościach, a w rolach ludzkich zobaczymy Treserów, Siłaczy, Żonglerów i Clownów. Lalkowymi bohaterami widowiska jest przystojna Żyrafa- zakochana w treserze, potężny Lew, który ryczeć potrafi i chce pożreć tresera i Słoń, który potrafi stać na trąbie i latać!

Cyrk
DOS-ole!

Agnieszka i Nicolas to akrobaci, muzycy, żonglerzy i clowni w jednym. To prawdziwie wybuchowa mieszanka energii, humoru i wspaniałych podniebnych akrobacji. Zawieszeni na specjalnej konstrukcji zaprezentują akrobacje solo i w duecie. To polsko-francuskie połączenie umiejętności i doświadczenia scenicznego gwarantuje niezapomniane wrażenia!

Bubliczki

Siedmiu młodych, żywiołowych i utalentowanych muzyków porwie Was do wspólnej zabawy przy mieszance bałkańskich, kaszubskich i klezmerskich rytmów. Gwarantujemy pokoncertowe skutki uboczne w postaci kołatania serca, wyrzutu endorfin i kompulsywnego uśmiechania się!

High’ctivity

Przedstawienie opiera się o elementy akrobatyki i balansu połączonych z wykorzystaniem diabolo. Youri podczas swojego show do tricków prócz sznurka używa własnego ciała. Kiedy on i jego Diabolo tańczą w swoistym tańcu, to wtedy właśnie powstaje magia tego widowiska. W Oleśnicy wystąpi z akompaniamentem muzycznym "na żywo"!

tikanga

W wyniku współpracy trzech grup artystycznych: Bandit Queen Circus, Foliba Music oraz Glingal Fireshow powstało genialne, zapierające dech w piersiach widowisko. TIKANGA PROJEKT to nowe spojrzenie na tematykę etno w dziedzinie fireshow. Autorskie kostiumy, makijaże i scenografia, nietypowe akcesoria ogniowe oraz projekcje multimedialne to jedynie tło widowiskowych ewolucji na scenie.

umami,
"Bittersweet"

Gustavo oraz Jerome to dwaj utalentowani i doświadczeni tancerze breakdance, którzy swoimi występami podbijają serca mieszkańców całego świata. Podczas występu zostaną wykorzystane elementy breakdance, tańca współczesnego, akrobacji, teatru oraz pantomimy, a publiczność stanie się częścią tego występu.

Azislight

W spektaklu fireshow "Hell's Kitchen" tancerze grupy Azislight występują w roli kucharzy. Płonące durszlaki, latające kotlety i patelnie to tylko część ciekawostek, które szef kuchni kryje pod swoją czapką. Przekonajcie się co ugotują tym razem!

Ann
real
show!

Nadciąga ANN REAL - żongler obieżyświat, ale „po swojemu”. To dlatego, że z każdej podróży wynosi nowe niesamowite umiejętności, którymi chętnie zabawia publikę. ANN REAL to prawdziwy człowiek chaos, którego największą miłością jest żonglerka.

ManoAmano
Circo

Martin i Ana to duet akrobatów podróżujący po świecie z mistrzowskim pokazem, w którym wykorzystują wysoki na 6 metrów maszt. Zawieszeni na wysokiej konstrukcji zaskoczą Was swoimi umiejętnościami i możliwościami ludzkiego ciała. Dajemy gwarancję, że zaimponują Wam swoją siłą i wytrzymałością, a niektóre akrobacje zmrożą Wam krew w żyłach!

Domi
Circo

Ze swoją zdolnością odgadywania kart mógłby zostać słynnym pokerzystą, ilość monet użyta do sztuczek uczyniłaby go milionerem, a jego diabolo wylądowałoby na księżycu, gdyby zsumować wszystkie odległości przy wyrzucaniu go w górę! Jednak prawdziwą motywacją i siłą napędową naszego kolejnego artysty jest uśmiech i radość na twarzach ludzi uczestniczących w jego pokazach.

Śpiewające
trampki

Show Śpiewające Trampki to połączenie akrobatyki oraz tańca w niespotykanej oprawie. Artyści zabiorą Was do magicznego świata akrobacji, gdzie grawitacja przestaje mieć znaczenie. Stworzą widowisko, które trafi do każdego odbiorcy – doskonale bawić się będzie na nim zarówno najmłodsza publiczność, bombardowana efektownymi ewolucjami, jak i starsi widzowie, którzy mogą liczyć na dużą dawkę dobrego humoru!

Le
Pifie
Hotel

Zastanawialiście się kiedyś, na jakie pomysły mogą wpaść pracownicy hotelu, kiedy zostaną sami na recepcji? Reymond i Rucula pokażą Wam, że ich wyobraźnia w tym względzie jest nieograniczona. To boye hotelowi, prowadzonego w absurdalny sposób ośrodka, którzy każdą wolną chwilę wykorzystują na realizowanie swoich szalonych pomysłów! Przygotujcie się na cały wachlarz emocji – grozi Wam wszystko oprócz nudy!

Ey
Pacha!
Excéntrico
musical

Ey Pacha to pseudonim artystyczny uzdolnionego multiinstrumentalisty, który w swoich występach łączy muzykę na żywo z elementami beatboxu, magii i komedii. Jego jednoosobowe variete, to pokaz talentu gry na instrumentach tradycyjnych jak: gitara, akordeon, banjo, trąbka i alternatywnych: piła oraz instrumenty powstałe z recyklingu.

Pina
Polar

Spektakl Pina Polar "Into the wild" jest pełnym zwrotów akcji pokazem sztuki cyrkowej oraz klauniarskiej. Pina chce szokować i być najniebezpieczniejszą oraz najsilniejszą kobietą na świecie. Jej próby osiągnięcia tego celu doprowadzą zarówno dzieci, jak i dorosłych do śmiechu i pozwolą otworzyć drzwi fantazji by to, co niemożliwe stało się możliwe.

IGLOO

Igloo to opowieść o dwóch postaciach: mężczyźnie i kobiecie, którzy spotykają się w odległej zimowej krainie. Spotkanie to ma duży wpływ na zmianę przyzwyczajeń oraz sposób zachowania postaci. Poprzez taniec, żonglerkę i akrobatykę powietrzną artyści oddziałują na siebie wprawiając widza w podziw i wzruszenie...

Matthias
Romir

Spektakl „Życie to ….(krótkie historie)” - to zbiór scen splecionych w jedną historię, która bawi i cieszy ale też smuci i zaskakuje. Niezwykłe umiejętności żonglerskie Matthiasa przeplatają się z obrazami rzucanymi z projektora wzajemnie się przenikając.

Gregor
Wollny

Niemiecki artysta - komik, który posiada wrodzoną umiejętność rozśmieszania publiki do łez. Jego aparycja w połączeniu z ironicznym podejściem do widza sprawia, że nie sposób zachować odrobiny powagi podczas Jego show. Do swoich przedstawień Gregor używa rzeczy codziennego użytku - jednak kreatywność artysty powoduje, że zmieniają one znaczenie w sposób bardzo zabawny i zaskakujący.

Luke
Burrage

Występował na wszystkich siedmiu kontynentach, nie wyłączając Antarktydy. Żonglował w ponad stu krajach. Stworzył własny niepowtarzalny styl, w którym łączy żonglerkę między innymi ze specjalnie nagraną muzyką, filmami video czy słowem mówionym. Jego spektaklu nie można przegapić!

Rafał
Śpiewak

O artyście- mimie zrobiło się głośno w 2013 roku, gdy stoczył udany pojedynek sądowy z UM Kraków, który zakazał mu występów na Rynku, ponieważ postać granego przez mima diabła była zdaniem urzędników zbyt przerażająca. Nasi urzędnicy jednak nie przestraszyli się diabła i dzięki temu na Rynku w Oleśnicy będziemy mieli przyjemność zobaczyć zagrane przez Rafała postacie!

Kapela
Timingeriu

Kapela Timingeriu to ośmioosobowa orkiestra (w składzie m.in. skrzypce, kontrabas, klarnet i akordeon) doskonale znana oleśnickiej publiczności z pierwszej edycji festiwalu. Dali z siebie wszystko przygrywając za dnia na uliczkach i w zaułkach Rynku, stworzyli niepowtarzalny klimat w kościele św. Jerzego, ale przede wszystkim pozostawili niesamowite wspomnienia po jedynej w swoim rodzaju festiwalowej potańcówce w Sputniku!

„UNDER
CONSTRUCTION
targowisko
próżności”

Inscenizowany happening uliczny z wykorzystaniem tańca na szarfach z pogranicza teatru i nowego cyrku inspirowany dramatem Tadeusza Różewicza „Stara kobieta wysiaduje”. Spektakl składa się z czterech odsłon, które po kolei obnażają mechanizmy kierujące współczesnym społeczeństwem.

Lucas
Vit

Lucas Vit to postać grana przez Łukasza Witkowskiego - żonglera, komika i performera z Oleśnicy. Przedstawienie tworzone przez artystę jest pełne poczucia humoru oraz obfituje w gagi z zaskakującym finałem. Połączenie żonglerki na najwyższym poziomie oraz beatboxu sprawia, że widz z uwagą ogląda przedstawianie minuta po minucie!

Armin
Taeschner

Prawdziwa gwiazda Fireshow. Zaprezentuje pokaz w trakcie Openfireshow oraz poprowadzi warsztaty. Występuje i uczy od ponad dziesięciu lat. Umiejętności i doświadczenie, jakie w tym czasie zebrał pozwoliło mu wypracować unikalny styl, którym od lat fascynuje widownię i czyni go uniwersalnym i bardzo efektywnym nauczycielem.

Mr.
Bugiganga

Pan. Bugiganga (Pan gadżet) to spektakl uliczny, w którym postać Latino Lover uwodzi publiczność swoim humorem przy wykorzystaniu „tanich sztuczek”. Dzięki użyciu techniki iluzji, clownady, elementów pantomimy i żonglerki postać manipuluje rzeczywistością, wciągając publiczność w niezwykłą opowieść.

Rufi
Rafi

Spektakl „Historie domowe” toczy się w przestrzeni domowej. Jeden klaun i masa rzeczy codziennego użytku, z których każda jest inspiracją do opowiedzenia krótkiej historii. To opowieść o rzeczach powszednich, które przydarzają się każdemu, ale każdemu przydarzają się inaczej. Historie domowe to połączenie języka teatru, cyrku z poetyką czeskich kreskówek.

Wiktor
Szpulka

Wiktor Szpulka to dziwak w czarnym kapeluszu i kraciastych spodniach. Ten ekscentryczny człowiek urodził się w cyrku i tam spędził kilkanaście lat swojego życia, kształtując niezłomny charakter i ekwilibrystyczne umiejętności pod okiem dziadka - wielkiego cyrkowca i wynalazcy. Pod koniec życia starzec skonstruował i przekazał swojemu potomkowi coś nadzwyczajnego - magiczną szpulkę...

„Szafa
Show”

To zakręcone, szalone, prawdziwie ogniste uliczne widowisko, podczas którego wszystko może się zdarzyć. Trzy niezwykłe postacie – Ninja, Panda i Dyrektor Cyrku zaprezentują Wam fireshow, jakiego jeszcze nie widzieliście, z zaskakującym finałem, którego długo nie zapomnicie…

Clap
Clap
Circo

Uliczny show grupy Clap Clap Circo to wydarzenie, podczas którego zdarzyć się może wszystko. Żonglerka, klaunada, monocykl, hula hop – Joaquin oraz Irene łapią czego się da aby rozbawić swoją publiczność.

Freak
show

Przedstawiamy krótką historię przedmałżeńską Pana Ząbka i jego wybuchowej partnerki Panny Helleene. Ekstremalne zestawienie charakterów głównych bohaterów doprowadzi do wielu eksplozji i iście skrajnych sytuacji. Przekonamy się, że małżeństwo to nie tylko słodkie uniesienia, ale też ostra jazda i czarna komedia.

Teatr
Na
Walizkach

Uwaga, uwaga! Clowni atakują! Przedstawienie Atak Clownów - to wiązka komediowych scenek fabularnych, skeczy oraz gagów, których głównymi bohaterami są bardzo ekscentryczne postacie. Pełno tu zaskakujących zwrotów akcji i fabularnych niespodzianek. Spektakl nie pozwala się nudzić a humor przeplata się tu z wartościowymi morałami. Ponadto - dużo interakcji oraz wspólnej zabawy z widzami!