Slack INFO

Wśród tegorocznych atrakcji znajdziecie nasz stały punkt programu, czyli SLACKLINE.

Na tegorocznej edycji highlinowej zawisną już tradycyjnie 3 taśmy łączące oleśnickie wieże:

163m Bazylika-kościół Św. Trójcy
117m Bazylika-Ratusz
105m Bazylika-Zamek Książąt Oleśnickich

Krótsze taśmy wiszące nad zamkowym dziedzińcem – 2 x 40 m
Taśmy, które były hitem zeszłorocznej edycji – 30 m, 50 m oraz 55 m łączących poddasze zamkowe i Bazylikę.

Godziny otwarcia taśm:

info wkrótce

Cena:

270 zł/ osoba. W cenie biletu zapewniamy bezpłatny nocleg na festiwalowym polu namiotowym oraz bezpłatne wejście do Baru Żongler w trakcie całego festiwalu.

Bilety można nabywać w punkcie Rejestracja zlokalizowanym w Zamku Książąt Oleśnickich. Aby zakupić bilet należy okazać i złożyć w punkcie podpisane oświadczenie.

Czym jest SLACKLINE?

Slackline to sport polegający na utrzymywaniu równowagi na cienkiej taśmie zawieszonej pomiędzy dwoma punktami. Taśma jest słabo napięta, przez co może odchylać się w różnych kierunkach. Należy więc zachować czujność i balansować ciałem tak, aby nie stracić kontaktu z taśmą. Na pierwszy rzut oka slackline jest bardzo podobne do chodzenia po linie, lecz w rzeczywistości sporty te mają mało wspólnego. Liny przeznaczone do chodzenia na wysokości są napięte w taki sposób, aby wyeliminować wszelkie wychylenia. Taśma natomiast, w zależności od jej przeznaczenia, charakteryzuje się różną sprężystością i dynamiką. Slack dzieli się na kilka rodzajów, a najbardziej popularne to:

Trickline

– imponujące akrobacje, które przypominają skoki na trampolinie. Wykonywane są  na mocno napiętej taśmie.

Longline

– balansowanie na taśmach o długości powyżej 30 metrów. Charakteryzuje się dużymi wahaniami pionowymi i poziomymi, co sprowadza się do zasady, że im dłuższa i luźniejsza taśma, tym jest trudniejsza do przejścia.

Highline

– spacer po taśmach zawieszonych wysoko nad ziemią. Jest to najbardziej widowiskowa odmiana slacka. Taśmy rozpięte są na imponujących wysokościach pomiędzy skałami, budynkami, czy drzewami. Z tego powodu przejście po nich odbywa się tylko z zastosowaniem ubezpieczającej uprzęży i lonży.

Waterline

– chodzenie po taśmie zawieszonej nad wodą. Najtrudniejszym elementem jest tu utrzymanie stałego punktu odniesienia. Trudność tę powoduje nieustanny ruch wody, który wpływa na percepcję.