Regulaminy
-
REGULAMIN FESTIWALU OFCA
REGULAMIN IMPREZY pod nazwą:
„Oleśnicki Festiwal Cyrkowo – Artystyczny”
W celu zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom imprezy, ustanawia się niniejszy regulamin (zwany dalej: „Regulaminem”), o następującej treści:
Regulamin, wydany przez organizatora tj. przez „Fundację OFCA” z siedzibą w Oleśnicy, ul. Solarza 2B, 56-400 Oleśnica, KRS 559954, NIP 9112010907 (zwanego dalej: „Organizatorem”), dotyczy imprezy pod nazwą: „Oleśnicki Festiwal Cyrkowo – Artystyczny”, która odbędzie się w dniach od 12 do 14 sierpnia 2022 roku w Oleśnicy (zwanej dalej: „Festiwalem”).
-
Celem Regulaminu jest zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom Festiwalu poprzez określenie zasad zachowania się osób na nim obecnych.
-
Regulamin kierowany jest do wszystkich osób, które w czasie trwania Festiwalu będą przebywać w miejscach, w których przeprowadzany jest Festiwal. W związku z powyższym każda osoba przebywająca na tym terenie w czasie trwania imprezy obowiązana jest stosować się do postanowień niniejszego Regulaminu.
-
Wydarzenia odbywające się podczas Festiwalu są bezpłatne za wyjątkiem przedstawień scenicznych, wejściówek na pole namiotowe i wejściówek na OFCA Slackline.
Cennik:
bilet wstępu na przedstawienie sceniczne: 15 zł
bilet wstępu na Pole Namiotowe OFCA: 80 zł
bilet wstępu na OFCA Slackline: 150 zł
bilet wstępu na Pole Namiotowe OFCA wraz z OFCA Slackline: 190 zł-
Bilety wstępu na przedstawienia sceniczne sprzedawane będą w Infopoint w trakcie trwania Festiwalu oraz przed rozpoczęciem Festiwalu poprzez strony internetowe wskazane przez Organizatora na stronie internetowej Festiwalu, tj. www.festiwalofca.pl.
-
Wejściówki na pole namiotowe i na OFCA Slackline dostępne będą wyłącznie w punkcie Rejestracji festiwalowej w godzinach jej otwarcia. Podczas zakupu wejściówek na pole namiotowe oraz OFCA Slackline osoba nabywająca wejściówkę powinna posiadać i na prośbę przedstawicieli Organizatora okazać dowód osobisty lub paszport.
-
Do wstępu na przedstawienia sceniczne upoważniają bilety nabyte w trakcie Festiwalu w Infopoint lub nabyte przed rozpoczęciem Festiwalu poprzez strony internetowe wskazane przez Organizatora na stronie internetowej Festiwalu, tj. www.festiwalofca.pl, okazane osobie dokonującej kontroli przy wejściu.
-
Organizator ma prawo określić minimalny wiek wstępu na każde z przedstawień scenicznych. Osoby posiadające ważny bilet, które nie osiągnęły wieku wymaganego przez organizatora nie będą wpuszczane na przedstawienia. Organizator nie jest zobowiązany do zwrotu pieniędzy za niewykorzystany w ten sposób bilet. Informacje o wieku wstępu na poszczególne przedstawienia są ogłaszane w opisach znajdujących się na stronie www festiwalu (www.festiwalofca.pl), fanpage’u Imprezy (www.facebook.com/festiwalofca) oraz materiałach drukowanych dystrybuowanych w trakcie Festiwalu.
-
Zwroty biletów przyjmowane są wyłącznie w przypadku odwołania imprezy. Organizator każdorazowo ogłosi informację o możliwości i terminach zwrotu biletów na swojej stronie internetowej (www.festiwalofca.pl) oraz na fanpage’u Imprezy na portalu Facebook (www.facebook.com/festiwalofca).
-
Organizator nie jest zobowiązany do zwrotu pieniędzy za niewykorzystane przez Użytkownika bilety.
-
Po zakupie biletu wstępu zarówno na pole namiotowe jak i na taśmy slackline uczestnikowi Festiwalu wydawana jest odpowiednia opaska uprawniająca do wejścia na pole namiotowe lub na taśmy slackline (różne kolory dla uczestników pola namiotowego oraz osób korzystających z taśm slackline). Opaska musi być założona na rękę uczestnika przez służby Organizatora. Każdorazowe wejście na pole namiotowe lub taśmy slackline wymaga okazania przez uczestnika nieuszkodzonej opaski trwale umocowanej na ręce.
-
Uczestnicy Festiwalu oraz wszystkie inne osoby, które znajdują się na jego terenie obowiązani są zachowywać się w sposób nie zagrażający bezpieczeństwu innych osób obecnych na Festiwalu. Zakazane jest niszczenie sprzętu znajdującego się na terenie Festiwalu. Uczestnicy Festiwalu oraz wszystkie inne osoby, które znajdują się na jego terenie zobowiązane są stosować się do poleceń Organizatora i Ochrony.
-
Ochrona Festiwalu lub Organizator mogą usunąć z terenu Festiwalu osoby, które swoim zachowaniem zakłócają porządek publiczny lub zachowują się niezgodnie z Regulaminem. Osobom, którym odmówiono prawa wstępu na imprezę, lub które zostały z niej usunięte nie przysługują żadne roszczenia wobec Organizatora, w szczególności roszczenia odnoszące się do zwrotu wartości biletu.
-
Organizator może odmówić uczestnictwa w Festiwalu:
a) osobom znajdującym się pod widocznym wpływem alkoholu, środków odurzających, psychotropowych lub innych podobnie działających środków,
b) osobie posiadającej broń lub inne niebezpieczne przedmioty, materiały wybuchowe, wyroby pirotechniczne, materiały pożarowo niebezpieczne, napoje alkoholowe, środki odurzające lub substancje psychotropowe lub inne przedmioty, które w opinii Organizatora mogą powodować zagrożenie,
c) osobie zachowującej się agresywnie, prowokacyjnie albo w inny sposób stwarzającej zagrożenie dla bezpieczeństwa. -
Organizator zapewnia osobom obecnym na Festiwalu bezpieczeństwo oraz porządek, m.in. poprzez:
a) zapewnienie Ochrony Festiwalu w wyznaczonych miejscach, szczególnie przy Polu Namiotowym w godzinach od 22:00 do godz. 10:00,
b) udostępnienie punktów pomocy medycznej,
c) poinformowanie Policji i Straży Pożarnej o organizowanym Festiwalu i współpracy w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa. -
Zabrania się prowadzenia bez pozwolenia Organizatora jakiejkolwiek działalności handlowej lub innej zarobkowej, a także działalności reklamowej oraz promocyjnej na terenie Festiwalu.
-
Uczestnik Festiwalu jest zobowiązany do przestrzegania aktualnych (w trakcie trwania Festiwalu) wytycznych sanitarnych ustanowionych przez władze państwowe.
-
Liczba udostępnionych miejsc na widowni podczas przedstawień scenicznych zależeć będzie od aktualnie obowiązujących wytycznych sanitarnych.
-
Organizator nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne szkody, czy też uszczerbek na zdrowiu, jakie mogą powstać w związku z uczestnictwem w Festiwalu przez uczestnika, zarówno wobec tego uczestnika, jak i osób trzecich. Odpowiedzialność ta obciąża w całości uczestnika.
-
Organizator imprezy nie ponosi odpowiedzialności za przedmioty pozostawione na terenie Festiwalu przez jego uczestników oraz inne osoby przebywające na terenie Festiwalu.
-
Organizator nie ponosi odpowiedzialności za skutki działania siły wyższej.
-
Organizator zastrzega sobie możliwość odwołania lub skrócenia Festiwalu, a także zmian w programie bez wcześniejszego uprzedzenia, w szczególności w przypadku załamania pogody czy awarii sprzętu.
-
W kwestiach spornych głos decydujący i ostateczny leży po stronie Organizatora.
-
Uczestnictwo w Festiwalu jest równoznaczne z udzieleniem zgody na nagrywanie, fotografowanie lub dokonywanie innego rodzaju zapisu zdjęć oraz wykorzystywanie wizerunku uczestnika dla celów umieszczania na stronach internetowych, w publikacjach pisemnych oraz materiałach promocyjnych Organizatorów.
-
Uczestników Pola Namiotowego OFCA oraz OFCA Slackline obowiązują ponadto inne właściwe Regulaminy tj. Regulamin Pola Namiotowego i Regulamin OFCA Slackline.
-
Uczestników imprezy „MonoOFCA 2022” obowiązują ponadto następujące zasady:
a) Uczestnik, deklarując udział w „MonoOFCA 2022”, ponosi pełną odpowiedzialność za swoje działania, w tym własne zdrowie, życie oraz szkody przez niego spowodowane zarówno materialne i niematerialne w tym wobec osób trzecich podczas organizacji i trwania imprezy;
b) Organizator nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne szkody czy też uszczerbek na zdrowiu wyrządzone przez Uczestnika lub jakie mogą powstać w związku z jego uczestnictwem w „MonoOFCA 2022” zarówno wobec Uczestnika, jak i osób trzecich. Odpowiedzialność ta obciąża w całości Uczestnika;
c) Uczestnik, aby wziąć udział w imprezie „MonoOFCA 2022” musi posiadać własny sprzęt, który powinien znajdować się w dobrym stanie technicznym. Pełną odpowiedzialność za sprawność sprzętu ponosi Uczestnik;
d) Biorąc udział w imprezie „MonoOFCA 2022” Uczestnik oświadcza, iż jest świadomy/-a ryzyka wiążącego się z jazdą na monocyklu (w szczególności uszkodzenie ciała, kontuzje, trwały uszczerbek na zdrowiu, itp.);
e) Uczestnik jest zobowiązany do stosowania się do zaleceń i reguł bezpieczeństwa przekazywanych przez przedstawicieli Organizatora;
f) Zaleca się, by Uczestnik zaopatrzył się w odpowiedni ubiór ochronny oraz kask. Nie zastosowanie się do zaleceń może wiązać się z urazami, za które w pełni odpowiada Uczestnik; -
Niniejszy Regulamin jest dostępny:
– w punkcie Rejestracji festiwalowej;
– na stronie internetowej Festiwalu, tj. www.festiwalofca.pl
-
-
REGULAMIN POLA NAMIOTOWEGO
Regulamin Pola Namiotowego OFCA
Niniejszy Regulamin obowiązuje na polu namiotowym zorganizowanym na potrzeby „Oleśnickiego Festiwalu Cyrkowo- Artystycznego” na terenie podzamcza Zamku Książąt Oleśnickich w dniach 12-14.08.2022 r., zwanym dalej Polem Namiotowym.
-
Pole namiotowe czynne jest od czwartku 11.08.2022 od godz. 17:00 do poniedziałku 15.08.2022 do godz. 12:00.
-
Korzystanie z pola namiotowego jest odpłatne i wynosi 80 zł. Jest to opłata za jedną osobę, za cały okres działania pola namiotowego. Dzieci do lat 10 są zwolnione z opłaty za korzystanie z pola namiotowego. Organizator nie przewiduje żadnych zniżek związanych z krótszym (niż maksymalny dostępny) pobytem Uczestnika na Polu Namiotowym. Możliwy jest również zakup łączonego bilet wstępu na Pole Namiotowe OFCA wraz z OFCA Slackline w cenie 190 zł.
-
Uczestnicy, którzy nie ukończyli 18 roku życia mogą uczestniczyć w Festiwalu i korzystać z pola namiotowego na podstawie zgody opiekuna prawnego dostarczonej podczas rejestracji w punkcie Rejestracji festiwalowej.
-
Osoba poniżej 16 roku życia może uczestniczyć w Festiwalu i korzystać z Pola Namiotowego wyłącznie pod opieką osoby dorosłej, która przy pierwszym wejściu na Festiwal w punkcie Rejestracji podpisze deklarację o odpowiedzialności za osobę małoletnią.
-
Każda osoba znajdująca się na Polu Namiotowym musi nosić opaskę. Opaski wydawane są w punkcie Rejestracji po wniesieniu opłaty i podpisaniu oświadczenia o zapoznaniu się z Regulaminem pola namiotowego. Opaska musi być założona na rękę Użytkownika przez służby Organizatora.
-
Uczestnik pola namiotowego posiadający opaskę może bezpłatnie korzystać z pryszniców i toalet zlokalizowanych na polu namiotowym
-
Na teren pola namiotowego prawo wstępu mają wyłącznie osoby z opaskami oraz osoby upoważnione przez Organizatora.
-
Na pole namiotowe wstępu nie mają:
– osoby, które nie posiadają ani wymaganych opasek ani upoważnienia Organizatora,
– osoby będące pod wpływem alkoholu i środków odurzających,
– osoby, którym pracownik ochrony pola namiotowego odmówi prawa wstępu na pole
ze względów bezpieczeństwa.-
Pole namiotowe nie przyjmuje samochodów osobowych i motocykli. Pole namiotowe przyjmuje wyłącznie namioty i pojazdy typu Camper.
-
Wejście i przebywanie osób na terenie pola namiotowego oznacza bezwzględną akceptację niniejszego Regulaminu.
-
Przy wejściu na teren pola namiotowego uczestnicy zobowiązani są do okazania opaski upoważniającej do wstępu na teren pola namiotowego.
-
Na terenie pola namiotowego zabrania się:
a) palenia ognisk,
b) grillowania,
c) używania otwartego ognia w namiotach,
d) używania butli gazowych,
e) dewastowania infrastruktury terenu i ingerowania w jakikolwiek sposób w okoliczną zieleń,
f) zakłócania porządku,
g) zaśmiecania terenu,
h) wnoszenia przedmiotów mogących stanowić zagrożenie bezpieczeństwa współuczestników (m.in. broń palna, petardy, kastety, pałki, świece dymne, noże).
i) wnoszenia i spożywania alkoholu, środków odurzających i substancji psychotropowych,
j) wprowadzania zwierząt (wyjątek: psy – obowiązkowo na smyczy, z kagańcem),
k) prowadzenia jakiejkolwiek działalności handlowej, reklamowej, akwizycyjnej i przeprowadzania zbiórek pieniężnych bez zgody Organizatora,
l) załatwiania potrzeb fizjologicznych poza toaletami. -
Zabronione jest niszczenie i dewastowanie urządzeń na terenie pola namiotowego oraz kopanie dołków i kanałów dookoła namiotów. W przypadku zaistnienia powyższego faktu, niezbędne jest przywrócenie stanu wyjściowego.
-
Uczestnik jest zobowiązany do przestrzegania aktualnych (w trakcie trwania Festiwalu) wytycznych sanitarnych ustanowionych przez władze państwowe.
-
Osoby nie przestrzegające powyższego Regulaminu zostaną wydalone poza teren pola namiotowego bez możliwości powrotu.
-
Organizator nie odpowiada za zgubione lub skradzione wartościowe przedmioty.
-
Uczestnik jest zobowiązany do stosowania się do wszystkich poleceń Organizatora i ochrony.
-
Organizator nie odpowiada za szkody i wypadki uczestników pola namiotowego.
-
W przypadku zaistnienia spraw spornych nieuregulowanych niniejszym regulaminem decyzję podejmuje przedstawiciel Organizatora.
-
-
REGULAMIN OFCA SLACKLINE
Regulamin imprezy „OFCA Slackline”
W celu zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom imprezy, ustanawia się niniejszy regulamin (zwany dalej: „Regulaminem”), o następującej treści:
-
Regulamin, wydany przez organizatora imprezy tj. przez „Fundację OFCA” z siedzibą w Oleśnicy, ul. Solarza 2B, 56-400 Oleśnica, KRS 559954, NIP 9112010907 (zwanego dalej: „Organizatorem”), dotyczy imprezy „OFCA Slackline”, która odbędzie się w dniach od 12 do 14 sierpnia 2022 roku w Oleśnicy w ramach „Oleśnickiego Festiwalu Cyrkowo Artystycznego” (zwanego dalej „Festiwalem OFCA”).
-
Udział w OFCA Slackline mogą wziąć osoby pełnoletnie z doświadczeniem w zakresie slackline (zwane dalej „Uczestnikiem”). Osoby niepełnoletnie nie mogą uczestniczyć w OFCA Slackline.
-
Udział w OFCA Slackline jest odpłatny i wynosi 150 zł. Jest to opłata za jedną osobę, za cały festiwal. Możliwy jest również zakup łączonego biletu wstępu na Pole Namiotowe OFCA wraz z OFCA Slackline w cenie 190 zł. Organizator nie przewiduje żadnych zniżek związanych z krótszym niż maksymalne dostępne uczestnictwem w imprezie.
-
Podpisanie Oświadczenia Slackline oraz uiszczenie opłaty wpisowej zapewnia każdemu Uczestnikowi nieograniczony dostęp do wszystkich taśm na OFCA Slackline: highline oraz waterline (jeśli zostanie rozwieszona).
-
Uczestników OFCA Slackline obowiązują opaski. Opaski wydawane są w punkcie Rejestracji po wniesieniu opłaty i podpisaniu oświadczenia o zapoznaniu się z Regulaminem OFCA Slackline oraz Regulaminem Pola Namiotowego (w przypadku osób kupujących łączony bilet wstępu). Opaska musi być założona na rękę Użytkownika przez służby Organizatora.
-
Organizator zastrzega sobie prawo do weryfikacji informacji zadeklarowanych przez Uczestnika oraz w przypadku podania przez niego nieprawdziwych informacji – do niedopuszczenia jego udziału w OFCA Slackline. Organizator może ponadto wykluczyć Uczestnika z OFCA Slackline, gdy Uczestnik swoim zachowaniem będzie stwarzał zagrożenie dla bezpieczeństwa swojego lub innych osób, bądź też zakłócał przebieg Festiwalu OFCA.
-
Uczestnik, deklarując udział w OFCA Slackline, ponosi pełną odpowiedzialność za swoje działania, w tym własne zdrowie, życie oraz szkody przez niego spowodowane zarówno materialne i niematerialne w tym wobec osób trzecich podczas organizacji i trwania imprezy.
-
Organizator nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne szkody czy też uszczerbek na zdrowiu wyrządzone przez Uczestnika lub jakie mogą powstać w związku z jego uczestnictwem w OFCA Slackline zarówno wobec Uczestnika, jak i osób trzecich. Odpowiedzialność ta obciąża w całości Uczestnika.
-
W kwestiach spornych ostateczną decyzję podejmuje Organizator, którego głos jest decydujący.
-
OFCA Slackline odbywa się na specjalnie przygotowanych oraz zabezpieczonych taśmach przez wyznaczone i odpowiednio przygotowane do tego osoby, posiadające stosowne uprawnienia.
-
Uczestnik, aby wejść na highline, musi posiadać własną uprząż wspinaczkową. Uprząż musi posiadać odpowiednie certyfikaty (CE dla PPE, UIAA), a także oznaczenia (producent, data produkcji, numer seryjny). Powyższy sprzęt musi być w dobrym stanie technicznym. W przypadku gdy sprzęt nie spełnia określonych wymagań lub upłynęła jego data ważności – nie może zostać użyty. Pełną odpowiedzialność za sprawność sprzętu ponosi Uczestnik.
-
Organizator zastrzega sobie możliwość weryfikowania sprzętu tj. może przeprowadzać wyrywkowe kontrole przez osobę do tego uprawnioną. Osoba uprawniona ma prawo niedopuszczenia do użytku sprzętu, który nie spełnia określonych wymagań.
-
Uczestnik może wejść na taśmę highline wyłącznie w obecności osoby uprawnionej z firmy wysokościowej. Wejście jest możliwe po skontrolowaniu uprzęży Uczestnika przez osobę uprawnioną. Osoba uprawniona sprawdza stan techniczny samego highline, uprzęży Uczestnika oraz sposób zamocowania uprzęży do lonży asekuracyjnej.
-
Uczestnik może wykonywać manewr wstawania (np. ‘chongo start’) wyłącznie w miejscu do tego wyznaczonym, tj. za kolorowym znacznikiem umieszczonym na taśmie. Znacznik określa bezpieczną odległość od konstrukcji budynku. Absolutnie zabronione jest wykonywanie stojącego startu z konstrukcji budynku przed takim znacznikiem. Podczas wchodzenia z powrotem na highline Uczestnik nie może dotykać elewacji budynku. Manewr wchodzenia na highline po wcześniejszym odpadnięciu może odbywać się tylko i wyłącznie przy pomocy lonży asekuracyjnej, a od Uczestnika oczekuje się znajomości tej techniki.
-
Zaleca się, by Uczestnik zaopatrzył się w odpowiedni ubiór ochronny do części highline (długie spodnie, rękawiczki oraz koszulka z długim rękawem). Nie jest to obowiązkowe, lecz nie posiadanie tego ubioru może wiązać się z drobnymi urazami (jak np. otarcia, siniaki, nacięcia), za które w pełni odpowiada Uczestnik.
-
Zabrania się noszenia czy też używania jakichkolwiek ostrych lub spiczastych obiektów, które mogą spowodować częściową lub pełną awarię sprzętu zabezpieczającego Uczestnika (jakikolwiek element układu highline, lonży czy też uprzęży Uczestnika).
-
Zabrania się przy wejściu na taśmę posiadania przy sobie przedmiotów, które mogłyby spaść i stworzyć zagrożenie dla osób i pojazdów przebywających w pobliżu (np. portfel, telefon, klucze, itp.). Kamerki czy aparaty muszą mieć własną lonżę.
-
Wyłączną dopuszczalną formą asekuracji na highline jest uprząż z lonżą.
-
Uczestnicy mają prawo przebywania na terenie miejsc przeznaczonych na highline tylko w oficjalnie wyznaczonych godzinach i tylko pod nadzorem osób uprawnionych. Zabrania się dokonywania jakichkolwiek zmian w systemach mocowania taśm. Jeśli istnieje potrzeba naprężenia bardziej jednego z highline, czy inna poprawka techniczna, należy zgłosić to do obsługi z firmy wysokościowej.
-
Uczestnicy mogą poruszać się w budynkach przeznaczonych na część highline tylko w wyznaczonych miejscach – oznaczonych strzałkami. Należy korzystać wyłącznie z oznakowanych wejść ewakuacyjnych. Kategorycznie zabrania się wchodzenia do pomieszczeń nieoznakowanych bądź wychodzenia na taśmy z nieautoryzowanych okien czy przejść. Jakiekolwiek uszkodzenia wewnątrz pomieszczeń, elewacji lub innego elementu budynku będą skutkowały usunięciem z festiwalu oraz grzywną równą wartości wyrządzonych szkód.
-
Uczestnicy korzystają z highline i waterline na własną odpowiedzialność i ponoszą pełną odpowiedzialność za urazy, szkody materialne i niematerialne wyrządzone sobie lub innym osobom.
-
Organizator nie ponosi odpowiedzialności za Uczestnika, który korzysta highline i waterline pod wpływem alkoholu lub innych substancji odurzających.
-
Uczestnicy waterline mogą korzystać z taśm na własną odpowiedzialność pod warunkiem, że osoby te potrafią pływać. Organizator nie odpowiada za bezpieczeństwo Uczestników przebywających w wodzie.
-
Uczestnik Festiwalu jest zobowiązany do przestrzegania aktualnych (w trakcie trwania Festiwalu) wytycznych sanitarnych ustanowionych przez władze państwowe.
-
Dokonanie rejestracji jest równoznaczne z potwierdzeniem zapoznania się z zapisami niniejszego Regulaminu i ich akceptacją.
-
Organizator nie ponosi odpowiedzialności za sprzęt pozostawiony na terenie przestrzeni festiwalowej.
-
